Προηγήθηκε 2 – 0 και ηττήθηκε 4 – 2 η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ με πολλά παράπονα από τη διαιτησία

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Ο αγώνας ξεκίνησε το απόγευμα της Κυριακής (5/20) στο γήπεδο Περιβολίου με τους καλύτερους οιωνούς για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ που προηγήθηκε στο πρώτο 15λεπτο με 2 - -0, αλλά τελικά ηττήθηκε με 4 – 2 έχοντας πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κορακιανίτη.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ προηγήθηκε με τον Κ. Βάσσιο στο 10΄και στο 15΄ο Βάρθης διαμόρφωσε το 2 – 0. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από την αρχή πόσο καλή και επικίνδυνη ομάδα είναι δημιουργώντας φάσεις. Ο Λούβρος μείωσε στο 30΄σε 2 – 1 και στο 35΄ο Βλάχος έστειλε τη μπάλα άουτ σε εκτέλεση πέναλτι. Ένα πέναλτι που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι. Ο Βλάχος σκόραρε στο 42΄με απευθείας φάουλ διαμορφώνοντας το 2 – 2που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου. Ας σημειωθεί ότι ο Βάρθης στο 25΄και ο Στ. Μίαρης στο 38΄είχαν την ευκαιρία να αλλάξουν τη ροή του αγώνα υπέρ της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ, αλλά δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες.
Επίσης και στην επανάληψη με Κυριζάκη που σούταρε άουτ στο 65΄και με τον Κ. Μίαρη στο 68΄που με κεφαλιά έστειλε τη μάλα άουτ.
Εντέλει, στο 80', μετά από αμυντικό λάθος, ο Σπύρος ο Κροκίδης με ωραίο τελείωμα, έδωσε προβάδισμα στους Καρουσαδίτες, για να έρθει στο 86', ο Λούβρος να τελειώσει την ιστορία με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 70΄οι γηπεδούχοι ζήτησαν επίμονα πέναλτι σε χέρι αμυντικού, αλλά ο Κορακιανίτης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.Ο Πισσιάνης στο 75΄πραγματοποίησε πολύ καλή απόκρουση δείχνοντας την κλάση του σε φάουλ του Κ. Βάσσιου. Καθοριστική η φάση με το τετ α τετ του Κυριζάκη που καταλογίστηκε επιθετικό φάουλ με αποτέλεσμα ακόμα να διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι θεωρώντας ότι ο επιθετικός τους δεν έκανε φάουλ, αλλά συγκρούστηκαν οι δυο αμυντικοί της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ. Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ που από τις αρχές του Β΄ ημιχρόνου είχε ανεβάσει την απόδοσή της απέδειξε στο τελευταίο δεκάλεπτο πόσο καλή και επικίνδυνη ομάδα είναι. Στο 80' ο Σπ. Κροκίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών και πέτυχε το 2 – 3 και στο 87΄ ο εξαιρετικός Λούβρος ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή.
Διαιτησία: Κορακιανίτης, Σκορδίλης, Καρρά. Με πολλά παράπονα και διαμαρτυρίες από την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Μ. Κουλούρης): Β. Νάος, Α. Βάσσιος, Λυμπόπουλος, Χ. Μίαρης, Κάντας, Ν. Μίαρης, Βάρθης, Κ. Μίαρης, Στ. Μίαρης, Κ. Βάσσιος, Κυριζάκης. Έπαιξαν και οι: Μαράι, Θ. Μίαρης

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σ. Σιδερόπουλος): Πισσιάνης, Κουρσάρης, Λάμπουρας, Ψαρράς, Κομηνός, Ζαγουρής, Σπ. Μπαντούνος, Στ. Κροκίδης, Βλάχος, Γρηγοράκης, Λούβρος. Έπαιξαν και οι: Σπ. Κροκίδης, Ν. Κροκίδης, Κουρτελέσης