ΚΡΟΝΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Νυμφών 4 – 1 Τελικό σκορ

ΚΡΟΝΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ Νυμφών 4 - 1, Κ. 19 - 2 - 2017, γήπεδο Περιβολίου, ΦΩΤΟ ΑΒΚ

Βελτιωμένος ο ΚΡΟΝΟΣ στο Β΄ ημίχρονο πήρε μια άνετη νίκη με 4 – 1. Στο 60΄ο Ντιμιτρόφ αξιοποίησε την πάσα του Δ. Βλάσση («Γαμπρού») και πέτυχε το 2 – 0. Στο 73΄σε αντεπίθεση του ΚΡΟΝΟΥ ο Ντιμιτροφ σουτάρει η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και ο επερχόμενος Δ. Βλάσσης («Γαμπρός») διαμορφώνει το 3 – 0. Στο 79΄οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3 – 1. Το 4 – 1 σημείωσε ο Ντιμιτρόφ με κεραυνό από 30 μέτρα στο 81΄. Πριν από το 2 – 0 ο ΚΡΟΝΟΣ είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες με Ντιμιτρόφ, Δ. Βλάσση («Γαμπρό»), ενώ στο ίδιο διάστημα ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ βγήκε στην αντεπίθεση απείλησε, αλλά ο Ζάχος απέκρουσε σε κόρνερ. Να θυμίσουμε ότι από το Α΄ ημίχρονο ο           ΚΡΟΝΟΣ είχε προηγηθεί 1 – 0 με πλασέ του Γραικού στο 12΄μετά από στημένο του Νικολάου.