5σφαιρος ΚΡΟΝΟΣ με υπερθέαμα

Ένας εκπληκτικός ΚΡΟΝΟΣ παρουσίασε γκολ και θέαμα στους 400 φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα στο γήπεδο Περιβολίου την Κυριακή με τον ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ που τις τελευταίες αγωνιστικές με εξαιρετική πορεία και έχει αναρριχηθεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Ο Μωραϊτης με δυο γκολ διαμόρφωσε το 2 – 0 που ήταν και σκορ του Α΄ημιχρόνου. Στο 31΄αξιοποίησε την κεφαλιά – πάσα του Ντιμιτρόφ μετά από σέντρα του Σάλα και λίγο αργότερα τη σέντρα από δεξιά του Ντιμιτρόφ. Ο Άλεξ ήταν ο εκφραστής της επιθετικής πανδαισίας του Α΄ημιχρόνου, ενώ στο 6΄ με πλασέ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Επίσης στο 8 ‘ από πλεονεκτική έστειλε τη μπάλα άουτ, ενώ στο 12΄σημειώθηκε σε θέση οφ σάιντ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται. Παπαστεργίου και Ντιμιτρόφ απείλησαν, εννώ στο 21΄πολύ καλή αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, αλλά το σουτ κατέληξε άουτ.

Στο 75΄με πέναλτι που καταλογίστηκε σε χέρι αμυντικού των φιλοξενουμένων, ο Νικολάου διαμόρφωσε το 3 – 0. Στο 76΄ακυρώθηκε γκολ του Μωραίτη με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται. Στο 82΄ο Ιωνάς με πλασέ το 4 – 0 και στο 85΄ ολοκληρώθηκε η μαγική εμφάνιση με γκολ – μαγεία του Ντιμιτόφ με τακουνάκι. Ο ΚΡΟΝΟΣ έχασε ευκαιρίες με Παπαστεργίου, Ιωνά και Νικολάου.

Διαιτησία: Γιούργας, Καλυβιώτης, Βραδής
ΚΡΟΝΟΣ (Β. Ξάνθης): Ζάχος, Σάλα, Πετρόγιαννης, Μεσημέρης, Ανυφαντής, Στρατηγός, Π. Γραμμένος, Παπαστεργίου, Ντιμιτρόφ, Νικολάου, Μωραίτης. Έπαιξαν κι οι: Ιωνάς, Κονισπολιάτης, Γραικός.
ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ (Μ. Ροκίδης): Ντάικος, Βλαστός, Γουλιαρμής, Γιαννιώτης, Τσιγκόπουλος, Καραμάνος, Σούκερας, Μίχος, Παναγιωτίδης, Φραγκής, Δήμας. Έπαιξαν κι οι: Μαλλιώρης, Δήμου,  Καραπαναγιώτης.