Με Ριγανά να αποκρούει δυο(!) πέναλτι πήρε πολύτιμη ισοπαλία ο ΑΣΤΕΡΑΣ - Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο κυριακάτικο παιχνίδι με τον πανίσχυρο Διαγόρα Σεβαστής. Προηγήθηκε στο 24΄με γκολ του Χρήστου Γεωργοπάλη και ισοφαρίστηκε στις αρχές του Β΄ημιχρόνου. Το γκολ των φιλοξενουμένω ο Σαμανίδης στο 48’  Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι ο Γιάννης Ριγανάς απέκρουσε 2 πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 62΄του Σαμανίδη και στο 90΄του Καλουζίδη.
Διαιτητές: Πάνος, Κότορος, Γιώτης (Ηπείρου)
Αστέρας Πετριτή (Ι. Χονδρογιάννης): Ριγανάς, Καλούδης, Γεωργοπάλης, Τσιάβος, Στούπας Σπ., Γράντος, Γεωργοπάλης Ν., Τόμπρος, Ρούμπος, Μάμαλος, Γαστεράτος (έπαιξαν και οι Καρβούνης, Στούπας Δ., Λέσσης Π.).

Διαγόρας Σεβαστής (Κ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Σκλιοπίδης, Σαμανίδης, Δημητρίου, Καλουσίδης, Καρατζάογλου, Δερμιτζόγλου, Δημητρόπουλος, Μπενίσκος, Μυλωνάς, Γεωργίου (έπαιξαν και οι Κατσιαμήτας, Μίχος, Αβραμίδης).