Ήττα για τον αξιόμαχο ΚΕΡΑΥΝΟ Αγ. Νικολάου στα Σφακερά

Αν και έκανε καλή εμφάνιση σε έναν ισορροπημένο αγώνα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγ. Νικολάου δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα την Πέμπτη (16/2) το απόγευμα στο γήπεδο των Νυμφών από τον γηπεδούχο ΗΡΑΚΛΗ Σφακερών.
Αμφίρροπο το παιχνίδι στο Α΄ ημίχρονο, χωρίς σημαντικές φάσεις, αλλά τη σημαντικότερη ευκαιρία είχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ στο 15΄, όταν ο Ε. Καλούδης με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Θρασύβουλο που με κεφαλιά τροφοδότησε τον Π. Δημουλή που εξ επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 20΄οι γηπεδούχοι είχαν ένα πολύ καλό σουτ που έφυγε άουτ.
Χορταστικό το Β΄ ημίχρονο με τρία γκολ και αρκετές φάσεις και από τις δυο ομάδες. Στο 60΄ο ταλαντούχος Π. Δημουλής πλάσαρε άουτ από ευνοϊκή θέση. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι με τον Μεσίνη που αξιοποίησε πάσα του Γιαννιώτη από τα πλάγια προηγήθηκαν 1 – 0. Λίγο αργότερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ διπλασίασε τα τέρματά του με πλασέ του Μεσίνη μέσα από την περιοχή με τους φιλοξενούμενους να ζητούν οφ – σάιντ.  Στο 90΄ο Α. Δημουλής εκτέλεσε φάουλ και ο για έναν ακόμα αγώνα διακριθείς Θρασύβουλος με προβολή διαμόρφωσε το 2 – 1.
Διαιτησία: Θ. Βλάσσης, Σακλίφ, Μπεκάρης
ΗΡΑΚΛΗΣ Σφακερών: (Μιχαλιτσιάνος) Μιχαλάς, Λαγός, Ζέρβς, Μπάνος, Ασπιώτης, Μέρα, Γιαννιώτης, Βουργίδης, Ρίζος, Μεσίνης, Λάγκι. Έπαιξαν και οι: Μαρτίνος, Μαρίτσας, Βασιλάκης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγ. Νικολάου: (Κ. Καλούδης) Κοντζιάλης, Κ. Ρέβης, Λ. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Κυπριώτης, Τρ. Ρέβης, Βλαχόπουλος, Βάγιας, Π. Δημουλής, Ν. Δημουλής, Θρ. Καλούδης. Έπαιξαν και οι: Α. Δημουλής, Ν. Δημουλής, Νικομάνης