Τρi- ΚΕΡΑΥΝΟΣ στους Λύκους

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση οι νεαροί – στην πλειονότητά τους – άσσοι του Κώστα Καλούδη πήραν ευρεία νίκη με 3 – 0 το Σάββατο στο γήπεδο Περιβολίου με αντίπαλο την ομάδα του Νησακίου. Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ήταν  ο κυρίαρχος του αγώνα χάνοντας πολλές και σημαντικές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, άλλωστε η δημιουργία και συνάμα η απώλεια πολλών ευκαιριών χαρακτηρίζει τις περισσότερες φετινές εμφανίσεις του.
Μόλις στο 10΄ο Ρέβης Κ. που για μαια ακόμα φορά διακρίθηκε ιδιαίτερα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Δυο λεπτά νωρίτερα ο Θρασύβουλοςσε θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 20’ μετά από σέντρα του Ρέβη Κ., ο Δημουλής Π. έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ο μεγάλος πρωταγωνιστής Ρέβης Κ. με ατομική προσπάθεια έγραψε το 2- 0 στο 25΄με ωραίο σουτ πλάγια μέσα από την περιοχή.

Στον ίδιο ρυθμό και το Β’ ημίχρονο. Δημουλής Π. και Θρασύβουλος χάνουν πολύ καλές ευκαιρίες στο 60΄και 65΄, όπως και ο «Βενιαμίν», ο 14χρονος Δημουλής Ν. που έχει δείξει εξαιρετικά δείγματα στο 75΄που πλάσαρε άουτ.
Στο 80΄ο Θρασύβουλος αξιοποιεί με ιδανικό τρόπο τη σέντρα του Ρέβη Κ. διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν σε 1 – 2φάσεις να απειλήσουν

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγ. Νικολάου: (Κ. Καλούδης), Κοντζιάλης, Βάγιας, Ε. Καλούδης, Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Βλαχόπουλος, Λέσσης, Τρ. Ρέβης, Π. Δημουλής, Ν. Δημουλής, Θρ. Καλούδης. Έπαιξαν και οι: Κυπριώτης, Α. Δημουλής, Ν. Δημουλής

ΑΟ ΛΥΚΟΙ: Εκκρεμεί