Ήττα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ με 3 – 0 από την ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ

Δεν τα κατάφερε να προβάλει αντίσταση η ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ στην πρωτοπόρο ΑΕΛ στο γήπεδο της Λευκίμμης το απόγευμα της Κυριακής (19/3), γνώρισε την ήττα με 3 – 0 και βρέθηκε στην 14η θέση του πρωταθλήματος ελπίζοντας σε ένα καλό φίνις στα τέσσερα εναπομείναντα παιχνίδια. Η ΑΕΛ με απουσίες λόγω τραυματισμών και ροτέισον σε ρυθμό ρελαντί πήρε μια εύκολη νίκη που τη διατηρεί στην κορυφή.
Στο 9΄ο Αραμπατζή έγραψε το 1 – 0 με το στήθος μέσα από την περιοχή. Το 2 – ο ήταν το σκορ του Α΄ ημιχρόνου με σκόρερ τον Τσεβανέδη στο 35΄. Τόσο στο Α΄, όσο και στο Β΄ημίχρονο η ΑΕΛ είχε την υπεροχή και έχασε κλασικές ευκαιρίες με Δ. Ίσερη, Τσεβανέδη και Μίτσουλη. Η ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ απείλησε με φάουλ του Στ. Μίαρη που έφυγε άουτ και με τον Βάρθη.
Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε στο 80΄ο Τσεβανέδης.
Διαιτησία: Κολυτάς, Μυρίλλας, Μπεκάρης
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Ι. Σφακιανάκης) Βάρελης, Βιτουλαδίτης, Μπριλλάκης, Κουρής, Κουλούρης, Αραμπατζής, Μυρίλλας, Θεοδωράκης, Μίτσουλης,  Τσεβανέδης, Δ. Ίσερης. Έπαιξαν και οι: Βούλγαρης, Μπονέρης, Μ. Σάντα
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Περιβολίου (Μ. Κουλούρης) Νάος, Μαράι, Ν. Μίαρης, Λυμπόπουλος, Α. Βάσσιος, Βάρθης, Στ. Μίαρης, Χαντάι, Κυριζάκης, Θ. Μίαρης, Κ. Βάσσιος. Έπαιξαν και οι: Γ. Μίαρης, Κάντας, Γ. Μίαρης (Τζούνιορ)
Ρεπορτά με δηλώσεις των δυο προπονητών αργότερα.