Νίκη με 3 – 2 ο ΑΕΤΟΣ με Σουλάνη τερματοφύλακα στο Β΄

Πιο εύκολα από ό, τι δείχνει το τελικό σκορ 2 – 3, ο ΑΕΤΟΣ πήρε τη νίκη την Κυριακή (19/3) το μεσημέρι στο γήπεδο Παλαιοκαστριτών στο Σκριπερό με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ και παραμένει σε απόσταση αναπνοής από την 6άδα των μπαράζ.
Ο Τάσης στο 35΄με κεφαλιά  μετά από φάουλ άνοιξε το σκορ για τον ΑΕΤΟ, ενώ στο 40΄ο Ι. Λέσσης από καλή θέση με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Χωρίς πολλές φάσεις το Α’ ημίχρονο έληξε με το 0-1.
Στο Β΄ ημίχρονο και στο 55’ διεύρυνε το προβάδισμά του ο ΑΕΤΟΣ από ένα απίστευτο αυτογκόλ του Β. Καλούδη. Προηγήθηκε, όμως, εξαιρετική προσπάθεια του Λαβράνου που έκοψε τη μπάλα προς Τάση και Καββαδία και με παρέμαβαση του Β. Καλούδη το 0 – 2. Ωστόσο  με τον Νικολόπουλου στο 68’ ο ΠΑΟΚ μπήκε ξανά στη διεκδίκηση του αγώνα. Ένα γκολ που αμφισβητήθηκε έντονα από τον ΑΕΤΟ και προκάλεσε ένταση στον αγωνιστικό χώρο και διακοπή του αγώνα για 5, χωρίς έκτροπα.  Οι άνθρωποι του ΑΕΤΟΥ υποστηρίζουν ότι ο διαιτητής σφύριξε επιθετικό φάουλ, αλλά άφησε να εξελιχθεί το παιχνίδι με τον σκόρερ να είναι και σε θέση οφ σάιντ.
Ο Σπ. Καββαδίας έδειξε τις ικανότητές του ως επιθετικός πετυχαίνοντας στο 70΄με σουτ έξω από την περιοχή το τρίτο γκολ του ΑΕΤΟΥ βάζοντας τα θεμέλια της νίκης. Ο ΠΑΟΚ μείωσε στο , στο 88’, μετά από εκτέλεση πέναλτι του Σπ. Σαββανή. Οι γηπεδούχοι απείλησαν σε 1 -  2 φάσεις, αλλά ο ΑΕΤΟΣ πήρε μια δίκαιη και πανάξια νίκη. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ότι στο β’ ημίχρονο ο Β. Σουλάνης αγωνίστηκε ως τερματοφύλακας, λόγω ενοχλήσεων του Α.. Λέσση. Ελπιδοφόρο το ντεμπούτο, του 15χρονου  Ιωακείμ Λέσση με τον Αετό που έδειξε ότι διαθέτει πλούσιο ταλέντο

Διατησία: Καλυβιώτης, Καρρά, Μπρέλλας.
ΠΑΟΚ (Π. Καλούδης): Δ. Καλούδης, Τσιάβος, Μεταλληνός, Αλεξίου, Γκίκας, Μανιάνι, Β. Καλούδης, Λινοσπόρης, Αναστασόπουλος, Μεσημέρης, Ρουφάτογλου. Έπαιξαν και οι: Σπ. Σαββανής, Καραντζίνης, Νικολούζος.

ΑΕΤΟΣ (Ι. Βλαχόπουλος): Α. Λέσσης, Ν. Κουλούρης, Γερ. Πανδής, Αλ. Πλασκασοβίτης, Σπ. Κουλούρης, Βλαχόπουλος, Τάσσης, Λαβράνος, Σουλάνης, Σπ. Καββαδίας, Γ. Λέσσης. Έπαιξαν και οι: Ηλ. Πλασκασοβίτης, Ιωακ. Λέσσης, Γερ. Στούπας.