6σφαιρος ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ

Απέναντι στον ελλιπή και με πολλά προβλήματα ΑΕΤΟ Αγ. Αθανασίου που παρατάχτηκε στο γήπεδο Παλαιοκαστριτών την Κυριακή το πρωϊ με εννιά παίκτες, είχε πολύ εύκολο έργο ο ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ. Πέτυχε μια μεγάλη σε σκορ νίκη με 6 – 0 σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει σε κριτική.
Ο ΑΟΒ προηγήθηκε στο 5΄με τον Ν. Μίαρη. Ο Ανδρονικόπουλος στο 17΄με κεφαλιά σημείωσε το 0 – 2. Λιγο αργότερα, στο 25΄ο Αρσ. Κουλούρης με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3. Το Α΄ ημίχρονο έληξε 0 – 4 με πλασέ του Τ. Μαράι στο 40΄. Στο Β΄ημίχρονο με δυο γκολ ο Κάντας (55΄και 60΄) διαμόρφωσε το τελικό 0 – 6
Διαιτησία: Μιχαλάς, Γαστεράτος, Ίσερης
ΑΕΤΟΣ Αγ. Αθανασίου: Κοντογιώργης, Βιτουλαδίτης, Μάζης, Χανδρινός, Ρωμαίος, Σιάχος, Μερκούρης, Παγιατάκης, Κοντός
ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ (Ι. Μίαρης) Φ. Μαράι, Πλασκασοβίτης, Ν. Μίαρης, Ι. Μίαρηυς, Ανδρονικόπουλος, Ι. Κουλούρης, Γερ. Μίαρης, Αρσ. Κουλούρης, Αρσ. Κουλούρης (2), Τ. Μαράι, Κάντας. Έπαιξαν και οι: Ασπιώτης, Κόσσια, Κ. Μίαρης