Χάλκινο μετάλλιο για τον Γεράσιμο Στ. Καββαδία & καλή εμφάνιση των αθλητών του ΝΑΟΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υποβρύχιας Αλιείας

Χάλκινο μετάλλιο για τον Γεράσιμο Στ. Καββαδία & καλή εμφάνιση των αθλητών του ΝΑΟΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υποβρύχιας Αλιείας

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 46ο Ατομικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υποβρύχιας Αλιείας στο Λαύριο, Σαββατοκύριακο (10 -11/6), στο οποίο συμμετείχε με αθλητές του ο ΝΑΟΚ. Ο Γεράσιμος Στ. Καββαδίας κατέκτησε το χάλκινο του Πανελληνίου μετά την περσινή παγκόσμια επιτυχία (χάλκινο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα).

Ένα χάλκινο μετάλλιο και συνολικά τρεις θέσεις στην οκτάδα είναι ο απολογισμός του ΝΑΟΚ στο 46ο Ατομικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υποβρύχιας Αλιείας Ανδρών
Αναλυτικά οι αθλητές του ΝΑΟΚ: ο Γεράσιμος Καββαδίας κατέκτησε το χάλκινο του Πανελληνίου  με μία εντυπωσιακή ψαριά την 1η μέρα, αφού μέτρησαν 7 ψάρια! Από αυτά το μεγαλύτερο ήταν μία σφυρίδα 5.880 γραμμαρίων,.ο Τ. Περούλη στην 5η θέση, ο Γ. Ρίγγαςστην 8η

Γενική κατάταξη

1)Γιάννης Σιδέρης ΑΟ Αλιάς Πόρτο Χελιού (40.760 β)
2) Βαγγέλης Κωτσάκης Δελφίνια Περιστερίου (22.760 β)
3) Γεράσιμος Καββαδίας ΝΑΟ Κέρκυρας (15.050 β)
4) Δημήτρης Μπαρσάκης ΝΟ Σύρου (14.530 β)
5) Τάσης Περούλης ΝΑΟ Κέρκυρας (13.620 β)
6) Κώστας Μακρής ΝΟ Σύρου (10.390 β)
7) Μανώλης Περιστέρης ΝΟ Λήμνου (10.100 β)
8) Γιάννης Ρίγγας ΝΑΟ Κέρκυρας (8.910 β) Ακολουθούν
9) Κώστας Νταής (ΝΑΟ Βούλας) με 7.710 β.
10)Πέτρος Βλαχόπουλος (ΣΦΥΚ Γλαύκος), Βασίλης Μπίμπας (ΑΟ Αλιάς Πόρτο Χελιού), Δημήτρης Πρέκας (ΝΟ Σύρου) και Γιώργος Σωτηράλης (ΣΦΥΚ Γλαύκος

Η τράπεζα του αγώνα ήταν στη βόρεια πλευρά του λιμανιού του Λαυρίου όπου οι 13 διαγωνιζόμενοι και οι συνοδοί τους αντιμετώπισαν δύσκολες καιρικές συνθήκες και ρεύματα.