Κέρκυρα - Παναιγιάλειος 3-0

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα η Κέρκυρα στην πρώτη ανεπίσημη παρουσία του Αλέκου Βοσνιάδη στον πάγκο των Φαιάκων, καθώς επικράτησε με 3-0 σε φιλικό αγώνα του Παναιγιαλείου.
Οι νησιώτες που προετοιμάζονται για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ Σουρωτή κόντρα στον Παναθηναϊκό πήραν εύκολα τη νίκη σε ένα εντυπωσιακό πρώτο 25λεπτο και έδωσαν την ευκαιρία στον Αλέκο Βοσνιάδη να κάνει δοκιμές.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Φαίακες προηγήθηκαν στο σκορ με τον Παμλίδη (11') και διπλασιάσαν τα τέρματά τους στι 20ο λεπτό με τον Κόντο. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπαλάφας στο 25' με την Κέρκυρα να κατεβάζει ρυθμούς στη συνέχεια.

Από την πλευρά του ο Παναιγιάλειος είχε δοκάρι με το Κριστέτο στο 33' και μία καλή στιγμή με τον Κόκκορη στο 85ο λεπτό.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης (46' Κολοβούρης), Σοϊλέδης (46' Αναστασίου), Γκομέζ (46' Ιωάννου), Βενέτης (46' Κρητικός), Γρομητσάρης, Σιόντης (46' Βάργκας), Έπστάιν (46' Γεωργίου), Κόντος (46' Κέβιν), Μπαλάφας (46' Μπάουμαν), Ντουαλά (46' Ζορμπάς), Παμλίδης (46' Σπίνουλας).

Παναιγιάλειος: Πολίτης (46' Αθανασίου), Ρέλλας (46' Τσερκέζος), Κοντοχρήστος (63' Ντέμο), Σμίλτος (85' Σακκελαρόπουλος), Βλάχος, Γκούμας (46' Μπρους), Γαβριηλίδης (60' Καζναφέρης), Κριστέτο (85' Τσουρής), Αρναρέλλης (70' Κόκκορης), Γεωργακόπουλος (46' Σταματής), Σκαρτσίλας (60' Κάναλς).