ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Ντέρμπι στον Νότο και τον Βορρά την Τετάρτη (18/10) για το Κύπελλο – Το πρόγραμμα 2ης & 3ης αγωνιστικής



Ντέρμπι στον Νότο και τον Βορρά την  Τετάρτη (18/10) για το Κύπελλο – Το πρόγραμμα 2ης & 3ης αγωνιστικής

Δυο μεγάλα ντέρμπι και μόνο, ένα στον Νότο και ένα στον Βορρά περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου της ΕΠΣΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - A' ΦΑΣΗ
2η αγωνιστική:
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017):

Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου
15:00 Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Πετριτή
Ο νικητής την Πέμπτη 26/10 θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΟΦΑΜ

Χωρίς αγώνα προκρίνονται η Βολίδα Κάτω Γαρούνα, η Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC, η ΑΕ Καναλίων, η Αναγέννηση Περιβολίου, η ΑΕ Λευκίμμης, ο Ατρόμητος Στρογγυλής και ο ΟΦΑΜ.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017):

Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών
15:00 Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Ο νικητής θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Αχιλλέα Νυμφών

Χωρίς αγώνα προκρίνονται ο Αχιλλέας Νυμφών, ο ΑΟ Παξοί, η ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων, ο Θιναλιακός Αχαράβης, ο Εθνικός Περουλάδων, ο ΑΠΣ Μπενίτσες κι ο ΑΟ Κοντόκαλι.



Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του τοπικού Κυπέλλου


Παραθέτουμε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του τοπικού Κυπέλλου, όπως αυτό προέκυψε από την κλήρωση της περασμένης Δευτέρας (9/10):

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - Α' ΦΑΣΗ
(3η αγωνιστική)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017):

Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι
17:30 Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC - Βολίδα Κάτω Γαρούνα

Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι
15:00 ΑΕ Καναλίων - Αναγέννηση Περιβολίου

Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης
15:00 ΑΕ Λευκίμμης - Ατρόμητος Στρογγυλής

(Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017):

Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου
15:00 ΟΦΑΜ - Νικητής αγώνα Κρόνος Αργυράδων - Αστέρας Πετριτή

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

(Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017):

Δημοτικό γήπεδο Νυμφών
15:00 Αχιλλέας Νυμφών - Νικητής αγώνα Οδυσσέας Αυλιωτών - Ολυμπιάδα Καρουσάδων

Δημοτικό γήπεδο Παξών
15:00 ΑΟ Παξοί - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων

(Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017):

Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη
15:00 Θιναλιακός Αχαράβης - Εθνικός Περουλάδων

Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι
15:00 ΑΠΣ Μπενίτσες - ΑΟ Κοντόκαλι


Σημείωση 1: Οι ανωτέρω αναμετρήσεις είναι μονές (δηλαδή νοκ-άουτ).

Σημείωση 2: Οι οκτώ νικήτριες ομάδες (τέσσερις από κάθε Όμιλο) θα περάσουν στα Προημιτελικά, όπου τα παιχνίδια θα είναι διπλά.

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου