Κρόνος – Αστέρας Πετριτή 4 – 0 Τελικό Σκορ

ΦΩΤΟ ΑΒΚ

Μόλις πριν μερικά λεπτά ο διαιτητής Σπ. Κολυτάς σφύριξε τη λήξη του αγώνα στο Περιβόλι με τον Κρόνο να πετυχαίνει μια μεγάλη νίκη πρόκριση επί του ισχυρού Αστέρα με 4 – 0.
Καταιγιστικός ο Κρόνος στο Β΄ ημίχρονο επέβαλε τον ρυθμό του από το 1΄λεπτο και με τον Κυριζάκη στο 48΄μτά από ωραία ενέργεια από αριστερά με πλασέ πέτυχε το 2 – 0. Ένα γκολ που απελευθέρωσε τους παίκτες του Κρόνου που συνέχισαν να επιτίθενται και αμέσως στο 49΄ο Σάλα μπήκε από δεξιά και με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε στο 3 – 0. Εκπληκτικό γκολ από τον αρχηγό. Ο Βασίλης Πετρόγιαννης λίγο πιο κάτω από τη γραμμή του κέντρου είδε τον Ριγανά να μην έχει καλή θέση και με εκπληκτικό σουτ έγραψε το 4 – 0στο 60΄.
Επικίνδυνο φάουλ του Αστέρα στο 73 ΄ απέκρουσε εκπληκτικά ο Ζάχος.
Εξαιρετική απόκρουση του Ριγανά στο 78΄.
Στο 88΄προ κενής εστίας ο Μάμαλο με κεφαλιά αστοχεί

Ο Κρόνος  θα αντιμετωπίσει μάλλον την Τετάρτη 4 Νοεμβρίου τον ΟΦΑΜ εκτός έδρας σε αγώνα νοκ άουτ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του κυπέλλου της ΕΠΣΚ.

Ανάρτηση Α΄ημιχρόνου
Ο αγώνας Κρόνου – Αστέρα που διακόπηκε την προηγούμενη Τετάρτη λόγω φωτιάς, συνεχίζεται από το 4΄στο γήπεδο Περιβολίου σήμερα Τετάρτη 25/10.
Από τα πρώτα λεπτά ο Κρόνος προηγείται με 1 – 0 με ωραίο γκολ γκολ του Κοιλιάρα  μετά από σέντρα του Κυριζάκη.
Αμφίρροπος αγώνας μέχρι το 30΄με τον Αστέρα να υπερέχει στα τελευταία λεπτά. Δυο φορές απείλησε ο Αστέρας στις αρχές και τις δυο με Π. Λέσση.
Από την άλλη ο Κυριζάκης δεν αξιοποίησε σέντρα του Κοιλιάρα για το 2 - 0

Πολύς κόσμος, ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο Περιβολίου, όχι μόνο από τους φιλάθλους των δυο ομάδων που έχουν δημιουργήσει μια φανταστική ατμόσφαιρα, αλλά και από φιλάθλους της ευρύτερης περιοχής.