Καλή αρχή με 4άρα εκτός για τον Κεραυνό Αγίου Νικολάου!

Καλή αρχή για τον ενισχυμένο και φιλόδοξο φέτος Κεραυνό Αγίου Νικολάου. Στο πρώτο αγώνα της χρονιάς έδειξε ότι φέτος οι στόχοι του είναι υψηλότεροι από τις προηγούμενες χρονιές και πέτυχε μια σημαντική εκτός έδρα νίκη επί του συνονόματού του τΠοταμού.

Οι παίκτες του Κ. Καλούδη μπήκαν φουριόζοι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' μετά από ωραία προσπάθεια του Χ. Μηνά που αξιοποίησε με πλασέ Βλαχόπουλος στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 14' με κοντινό πλασέ του Μαρίτσα, έπειτα από αδράνεια της άμυνας του Κεραυνού Αγ. Νικολάου, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1 -1.

Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι προβάδισμα με δεύτερο γκολ του Βλαχόπουλου με κεφαλιά.

Οι … κεραυνοί των γκολ συνεχίστηκαν καθώς 5' λεπτά αργότερα ο Κεραυνός Ποταμού με πέναλτι του Κατωμέρη ισοφάρισε σε 2 – 2. Το παιχνίδι, όπως είναι φανερό, ήταν αμφίρροπο. Υπήρχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά τις δυο πιο σημαντικές τις είχε ο Ποταμός που όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο με σωστή αμυντική τακτική οι φιλοξενούμενοι δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να απειλήσει, ενώ επιθετικά έβγαιναν επικίνδυνα στην αντίπαλη εστία. Σε μία από τις αντεπιθέσεις στο 63΄ ο Χ. Μηνάς έκανε ωραία ενέργεια από αριστερά έκοψε την μπάλα στην περιοχή από όπου ο Χαντάι δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-3.

Οι γηπεδούχοι πίεζαν χωρίς να δημιουργούν κλασικές ευκαιρίες για γκολ και σε μια ακόμα κόντρα επίθεση οι φιλοξενούμενοι με τον κορυφαίο παίκτη τους τον Χ. Μηνά πέτυχαν το τέταρτο γκολ Το υπόλοιπο του παιχνιδιού είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τελικό σκορ 2 – 4. Μια δίκαιη νίκη για τον Κεραυνό Αγίου Νικολάου.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Ποταμού (Γεωργοτά): Κατσούλης, Ζώτος, Χειμαριός, Βλάχος, Πασάκαλος, Καποδίστριας, Κατωμέρης, Τρους, Μαρίτσας, Βικελάτος, Γερασίμου. Έπαιξαν και οι: Φαγογένης, Ν. Γεωργοτάς.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Ποταμού:  (Καλούδης Κ)  Ν., Κ., Λ. Ρέβης Ε. Καλούδης, Α. Δημουλής, Καββαδίας, Ν. Μηνάς, Χαντάι, Χ. Μηνάς Βλαχόπουλος, Καλούδης Θρ.. Έπαιξαν και οι : Ν. και Ν (ΙΙ) Δημουλής, Τρ. Ρέβης