Κεραυνός Αγίου Νικολάου: Από 5άρα σε 5άρα θα πετάω! ( 5 ΦΩΤΟ)

Κεραυνός Αγίου Νικολάου: Από 5άρα σε 5άρα θα πετάω!

Κεραυνός 5χ5 και η εκπληκτική πορεία συνεχίζεται! Εντάξει εκεί στον Άγιο Νικόλαο δε λένε μεγάλα λόγια. Ακόμα και ο τιμονιέρης αυτής της πορείας ο Κ. Καλούδης σε δηλώσεις του στο www.argyrades.gr που θα αναρτηθούν τις επόμενες ώρες απέφυγε να μιλήσει με μεγάλα λόγια, ακόμα και για άνοδο. Κρατούν χαμηλούς τόνους και καλά κάνουν. Αλλά ο Κεραυνός έχει πια μια από τις καλύτερες, πιθανότατα και την καλύτερη, ομάδες της Β΄ΕΠΣΚ.

Και δεν είναι μόνο οι πέντε σερί νίκες, αλλά και η ενίσχυση της ομάδας μετά από αυτές.
Ήδη στο πολύ καλό ρόστερ προστέθηκε ο ικανότατος μέσος Τάσης που τελικά δεν έπαιξε στην Αναγέννηση, αλλά σε ομάδα της Καλαμάτας μέχρι τώρα. Σημαντική και η ντόπια προσθήκη. Πρόκειται για τον Απ. Βάγια από τα σπλάχνα της ομάδας με πέρασμα από ιστορικές ομάδες του νησιού ( ΑΕ Λευκίμμης, Όλυμπο, Αστέρα Πετριτή κ.α)

Στον σημερινό (Κυριακή 29/10) αγώνα στο γήπεδο Πετριτή ο Κεραυνός κυριάρχησε, κυρίως, στο Β΄ημίχρονο που πέτυχε τέσσερα γκολ και έφρτασε στη δεύτερη συνεχόμενη 5άρα. Αυτή τη φορά σε βάρος της Θύελλας.

Μπήκε δυνατά ο Κεραυνός και μόλις στο 5' με κοντινή κεφαλιά του Καλούδη Θρ. Έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία. Απείλησε στα επόμενα λεπτά σε σουτ του Λαβράνου και του Ν. Δημουλή. Όμως στο 20' οι φιλοξενούμενοι με τη μοναδική ευκαιρία τους στο παιχνίδι είδαν τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Ν. Ρέβη και να φεύγει άουτ.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Κ. Καλούδη πίεσαν περισσότερο τη Θύελλα με συνεχόμενα στημένα και προηγήθηκαν (1-0) με έναν εκ τωνκορυφαίων, τον Χ. Μίαρη  με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κ. Ρέβη. Δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες κυρίως με τον Ν. Δημουλή αλλά δεν ήταν εύστοχοι.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και πέτυχαν το 2-0 στο 53' με σουτ του πάντα επικίνδυνου και ικανότατου σκόρερ Θρ. Καλούδη μέσα από την περιοχή. Πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Λαβράνου διαμορφώθηκε το 3 – 0  έπειτα από ωραία συνεργασία του Χ. Μηνά και Τρ. Ρέβη και σέντρα του τελευταίου.

Η καλή κυκλοφορία που είχε ωα αποτέλεσμα πολλές τελικές και δύο ακόμα γκολ.  Με κεφαλιά του Χ. Μίαρη έγινε το 4 – 0 και με πανέμορφο πλασέ του Καββαδία στο γάμα της εστίας το τελικό 5 - 0

Διατησία: Μαργαρίτης, Μιχαλάς, Κοσκινάς

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγ. Νικολάου:  (Καλούδης Κ.) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Χ. Μίαρης, Ν. Ρέβης, Τρ. Ρέβης, Βλαχόπουλος, Καββαδίας, Λαβράνος, Ν. Δημουλής, Χ. Μηνάς, Θρ. Καλούδης Έπαιξαν και οι: Ν. Δημουλής, Ν. Μηνάς, Κουρτέσης, Π. Δημουλής

ΘΥΕΛΛΑ: (Κ. Μάμαλος): Ζερβός, Πανιπέρης, Καραμποϊκης, Σελιάρης, Ανδριανόπουλος, Πάντος, Κωνστάντης, Καμποϊκης, Χατζηαναστασίου, Βρυώνης, Τσαουσίδης. Έπαιξαν και οι: Κουτσομύτης, Αυλωνίτης

ΥΓ. Δυσανάγνωστο το ΦΑ ζητάμε συγνώμη για ενδεχόμενα λάθη στα ονόματα.