ΠΕΝΤα- Κέραυνος Αγίου Νικολάου με τον Π.Α.Ο. Κορακιάνας (5 ΦΩΤΟ)

Με θριαμβευτικό σκορ 5 – 0 ο Κεραυνός έκανε την τρίτη συνεχόμενη, 1η εντός έδρας, νίκη, χθες, Σάββατο 14/10, στο γήπεδο Πετριτή και θρονιάστηκε στην κορυφή!

Οι παίκτες του Κ. Καλούδη μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά και απείλησαν τον ιστορικό ΠΑΟΚορακιάνας με τα σουτ των Θρ. Καλούδη και Χαντάι, αλλά τα σουτ τους έφυγαν άουτ. Στο 13' ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή του Θρ. Καλούδη. Ο Κεραυνός είχε την υπεροχή και έτσι φυσιολογικά διαμορφώθηκε,  μόλις στο 28΄, το 2 – 0 με καρφωτή κεφαλιά του Χ. Μίαρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και Π.Α.Ο.Κ. ανέβασε ρυθμούς και πίεσε. Είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Νόκα που βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Ν. Ρέβη, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ο Κ. Καλούδης με την εμπειρία του και την ικανότητά του έκανε τις κατάλληλες διορθωτικές κινήσεις από τον πάγκο και ο Κεραυνός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να απειληθεί. Μάλιστα στο τελευταίο 15 λεπτο σημείωσε τρία γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του.

Το 3 – 0 με τον Χ. Μίαρη στο 75', έπειτα από στημένο. Ο Λαβράνος με σουτ από κοντά στο 82’ το 4 – 0. Με πλασέ του Χαντάι, στο 90'μετά από κλέψιμο και ωραία αντεπίθεση διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.

Όπως θα διαβάσετε τις συνθέσεις θα καταλάβετε ότι οι Καλουδαίοι είχαν την …τιμητική τους τόσο στις δυο ενδεκάδες, όσο και στους πάγκους!

Διαιτησία: Διαβάτης, Μουζακίτης, Μπρέλιας

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγ. Νικολάου: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Χ. Μίαρης, Ν. Ρέβης, Καββαδίας, Βλαχόπουλος, Χαντάι, Ν. Δημουλής Ν., Χ.  Μηνάς, Θρ. Καλούδης.Έπαιξαν και οι: Ν. Δημουλής, Ν. Μηνάς, Τρ. Ρέβης, Λαβράνος

ΠΑΟ Κορακιάνας: (Π. Καλούδης) ΙΣ Καλούδης, Β. Καλούδης, Αγάθος, Α. Σαββανής, Γκίκας, Σπίγγος, Μανιάνι, Νόκα, Ν. Σαββανής, Νικολόπουλος, Σαμοϊλης. Έπαιξαν και οι: Τσιλιμπάρης, Παγιάτης