Μεγάλη νίκη του ΟΦΑΜ επί της Αναγέννησης Περιβολίου

Σαρωτικός ο ΟΦΑΜ στον πρώτο εντός έδρας αγώνα, ενώπιον λίγων φιλάθλων, χθες, Σάββατο 7/10 πέτυχε μεγάλη νίκη  επί της Αναγέννησης Περιβολίου, με τον Χαρβαλιά να σημειώνει χατ τρικ.

Η ομάδα του Γιάννη Καλούδη έπαιξε επιθετικά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε από το πρώτο δεκάλεπτο να «κλειδώσει» τη νίκη με δυο γκολ του δεινού σκόρερ Χαρβαλιά. Μόλις  στο 1' με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης, στο 9' διαμόρφωσε το 2-0.

Νωρίς – νωρίς η νίκη του ΟΦΑΜ άρχιδσε να πα΄θιρνει διαστάσεις θριάμβου, αφού αμυντικά η Αναγέννηση είχε προβλήματα. Ο Κ. Ανδριώτης στο 21'το 3 – 0 και  ο Λούβροςτο 4 – 0 λίγο πριν από τη λήξη του Α΄ημιχρόνου.
Σε αυτό το διάστημα οι φιλοξενούμενοι απείλησαν σε δυο φάσεις με διεισδύσεις των Στ. Μίαρη και Γ, Μίαρη (Καρσελά), αλλά οι παράλληλες επικίνδυνες σέντρες πέρασαν ανεκμετάλλευτές.

Σχετικά γρήγορα στο Β΄ ημίχρονο και πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού, στο 59,’ ο Χαρβαλιάς με εύστοχο κτύπημα πέναλτιπέτυχε χατ τρικ διαμορφώνοντας το 5 – 0.
Γενικότερα οι γηπεδούχοι εεκτός από τα γκολ είχαν κλασικές ευκαιρίες ώστε με Ανδριώτη, Λούβρο, Βαρβιτσιώτη, Χαρβαλιά.

Το γκολ της τιμής για την Αναγέννηση ήρθε στο 78' από το Γ. Μίαρη (Καρσελά), Η Αναγέννηση φάνηκε απειλητική από στημένα εκτός περιοχής με σημαντικότερη φάση στο 90’ , όταν ο Ι. Μίτσουλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα να «ξύσει» το δοκάρι χάνοντας την ευκαιρία νε μειώσει το σκορ.

Διαιτησία: Γιούργας, Σκορδίλης, Βραδής

ΟΦ Αγίου Ματθαίου (Γ. Καλούδης): Eνέα, Μελισσινός, Σουλάνης, Γιαννακόπουλος, Κονόμης, Καζιάνης, Ασπιώτης, Λούβρος, Χαρβαλιάς, Ανδριώτης, Τζέλος. Έπαιξαν και οι: Βαρβιτσιώτης, Βαραγγούλης, Μαραβελάκης, Κάρρας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Περιβολίου (Μ. Μίτσουλης): Σμοϊλης, Γ. Μίαρης, Γαστεράτος, Ν.,  Στ. Μίαρης, Μίτσουλης, Γ. Μίαρης (Καρσελά), Α. Βάσσιος, Ασπιώτης, Χρ., Π. Νικομάνης. Έπαιξαν και οι Βάρθης, Κ. Βάσσιος, Κ. Νάος