Νίκησε στο τοπικό ντέρμπι και είναι πρώτος ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου

Δύο στα δύο για τον Κεραυνό Αγίου Νικολάου που φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας της Β΄ΕΠΣΚ. Ανώτερος, κυρίως στο Β΄ ημίχρονου του A.O. Βασιλατίκων νίκησε με 2 – 0 στον χθεσινό, Σάββατο 7/10 αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο Περιβολίου.
Ακολουθώντας σωστή τακτική ο Κεραυνός και υπερέχοντας σε εμπειρία του ΑΟΒ, αφού ενισχύθηκε σημαντικά τη φετινή μεταγραφική περίοδο με έμπειρους παίκτες, δεν απειλήθηκε  στο πρώτο ημίχρονο πάρα τον δυνατό κόντρα αέρα.
Σε ένα πρώτο ημίχρονο που έλειψαν οι σημαντικές φάσεις, αφού η μπάλα παιζόταν περισσότερο στο κέντρο του γηπέδου, με εξαίρεση την ευκαιρία στο 30' του Κεραυνού με την κεφαλιά του Θρ. Καλούδη να φεύγει μόλις άουτ. Ο ΑΟΒ είχε ένα μακρινό σουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός ήταν καλύτερος, πίεσε ψηλά
και πέτυχε δυο γκολ. . Σε μια ωραία επίθεση από δεξιά ο Ν. Δημουλής εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Θρ. Καλούδη και με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-1, στο 53'.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Κεραυνός έδωσε χώρο στους γηπεδούχους παίζοντας το παιχνίδι των αντεπιθέσεων.. Στο 68', έπειτα ωραία ενέργεια και πάσα του Χαντάι  ο Θρ. Καλούδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.
Με την ίδια τακτική, ο Κεραυνός δεν επέτρεψε στον ΑΟΒ να απειλήσει,  ενώ δημιούργησε μερικές ευκαιρίες με κυριότερη το τετ α τετ του Θρ. Καλούδη που πέρασε ξανά λίγο άουτ.

ΑΟ Βασιλατίκων: (Ι. Μίαρης): Πλασκασοβίτης, Κόσσια, Ν. Μίαρης, Ι. Κουλούρης, Ανδρονικόπουλος, Σαμοϊλης, Σ., Μ., Μαράι, Μυρίλλας, Κάντας, Μοναστηριώτης. Έπαιξαν και οι: Κ. Μίαρης, Κ. Κουλούρης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Αγίου Νικολάου: (Κ. Καλούδης Κ.) Ν., Κ. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Μίαρης, Τρ. Ρέβης, Καββαδίας, Ν. Μηνάς, Χαντάι, Χ. Μηνάς, Α. Δημουλής Ν., Θρ. Καλούδης. Έπαιξαν και οι: Α. Βλαχόπουλος, Ν. Δημουλής, Λαβράνος