Νίκη εκτός στην πρεμιέρα για τον ΑΟ Βασιλατίκων!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τη φετινή σεζόν ο ΑΟ βασιλατίκων. Σήμερα, μεσημέρι Κυριακής (1/10) στο γήπεδο της Λευκίμμης ο ΑΟΒ επικράτησε του γηπεδούχου Κεραυνού Δραγωτινών με 3 – 2. Καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα η φάση του 16΄που ο ΑΟΒ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Πλασκασοβίτη μέσα στην περιοχή και τη δεύτερη κίτρινη – αποβολή του αμυντικού των γηπεδούχων. Ο Τ. Μαράι ισοφάρισε σε 1 – 1.

Και όλα αυτά σε έναν αγώνα που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Κεραυνό που πριν συμπληρωθεί το 1΄με τον «Τσάρλι» (Ν. Βλάσσης) πέτυχαν το 1 – 0. Στο 26΄ο Τ. Μαράι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διαμορφώνοντας το 1 – 2. Πριν κλείσει το ημίχρονο στο 41΄ο Μοναστηριώτης με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1- 3. Έτσι οι φιλοξενούμενοι αξιοποίησαν ιδανικά την αριμητική υπεροχή.

Στο Β΄ ημίχρονο οπισθοχώρησαν έδωσαν χώρο και στο 69’ ο Ι. Καστρινός μείωσε σε 2 – 3 εκμεταλλευόμενος σέντρα από τα πλάγια και αδράνεια της άμυνας του ΑΟΒ. Στη συνέχεια διαχείριση του ματς από τον ΑΟΒ που πέτυχε την πρώτη του νίκη από την πρεμιέρα

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Δραγωτινών: Εκκρεμεί

ΑΟ Βασιλατίκων: (Ι. Μίαρης) Πλασκασοβίτης, Τ. Μαράι, Ν. Μίαρης, Καραβέλας, Ανδρονικόπουλος, Ι. Μίαρης, Σαμοϊλης, Μυρίλλας, Κάντας, Σ. Μαράι, Μοναστηριώτης. Έπαιξαν και οι: Ραυτόπουλος, Κ. και Κ. (ΙΙ) Μίαρης, Ριγκέτ