Μετά τον αγώνα της Τετάρτης 25/10 στο γήπεδο Περιβολίου ανάμεσα στον Κρόνο και τον Αστέρα στο πλαίσιο του κυπέλλου της ΕΠΣΚ που έληξε με 4 – 0 υπέρ του Κρόνου, οι δυο προπονητές έκαναν δηλώσεις στο www.argyrades.gr

Βασίλης Ξάνθης (Κρόνος): Βρίσκουμε ρυθμό – γινόμαστε πιο αποτελεσματικοί

« Πετύχαμε μια πολύ σημαντική απέναντι σε μια πολύ καλή και ανταγωνιστική ομάδα σε έναν αγώνα που είχε ιδιαιτερότητες, αφού ήταν αγώνας νοκ άουτ για το κύπελλο. Με τον Αστέρα και ο επόμενος αγώνας με τον ΟΦΑΜ έχουν χαρακτήρα τελικού. Ισχύει αυτό που έχω ξαναπεί ότι η ομάδα βρίσκει έναν πολύ καλό ρυθμό και μας ευχαριστεί που σήμερα είμαστε και πιο αποτελεσματικοί. Πετύχαμε πολύ ωραία γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο και όλα λειτούργησαν άψογα. Για μένα «κλειδί» της νίκης είναι η επίτευξη του 1ου γκολ, γιατί «ξεκλειδώσαμε» την αντίπαλη άμυνα και μπορούσαμε να παίξουμε σε ανοιχτό γήπεδο. Συνεχίζουμε σεμνά και σοβαρά αντιμετωπίζοντας κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Αξίζουν οι ποδοσφαιριστές μου συγχαρητήρια και δε θα παραλείπω να τονίζω συνέχεια ότι πιστεύω σε αυτούς και στην ομάδα μας.
Ευχαριστούμε και τον κόσμο μας για τη θερμή υποστήριξη και τον θέλουμε πάντα κοντά μας».

Γιάννης Χονδρογιάννης (Αστέρας): Αδικούμαστε από το σκορ

«Αδικούμαστε από το σκορ, αφού στο Α΄ ημίχρονο είχαμε 3 – 4 φάσεις και θα μπορούσαμε να πετύχουμε γκολ. Αλλά αυτή είναι και η ομορφιά του ποδοσφαίρου, το απρόβλεπτο, για αυτό και έχει εκατομμύρια πιστούς σε όλο τον κόσμο. Ο Κρόνος στο Β΄ ημίχρονο ήταν καλύτερος από τον Αστέρα, τον βοήθησε το σκορ να κυριαρχήσει και πέτυχε ωραία γκολ, ενώ εμείς δεν αποφύγαμε κάποια λάθη. Θα κοιτάξουμε να διαχειριστούμε αυτό το αποτέλεσμα, όσο το δυνατόν με μικρότερο κόστος. Συνεχίζουμε για το πρωτάθλημα που τώρα ζωντανεύει.
Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες. Συγχαρητήρια στον Κρόνο για τη νίκη του και του εύχομαι καλή συνέχεια».