ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Περιβολίου – ΚΡΟΝΟΣ 1 – 4 Τελικό Σκορ

ΦΩΤΟ Α. Γαστεράτος

Μόλις πριν από λίγα λεπτά ο Κ. Γιούργας σφύριξε τη λήξη του αγώνα στο γήπεδο Περιβολίου.  Ο Κρόνος νίκησε με 4 – 1 την Αναγέννηση που προηγήθηκε στο 555΄με τον Π. Νικομάνη. Ο Κυριζάκης το 1 – 1 μετά πάσα του Κοιλιάρα στο 60. Στο 65΄ο Κοιλιάρας δημιουργεί και ο Γραικός δίνει προβάδισμα στον Κρόνο γράφοντα το 1 – 2.
Στο 75΄δεύτερη κίτρινη στον Βάρθη για μαρκάρισμα πάνω στον Κοιλιάρα. Το 1 – 3 από εξαιρετικό πλασέ του Χρ. Γραμμένου μετά από πάσα του Τσάνη. Στο 88΄ο Κοιλιάρας δημιουργεί και ο Κυριζάκης το 1 – 4.
Ασπιώτης, Κυριζάκης, Κοιλιάρας έχασαν ευκαιρίες.

Ανάρτηση Α΄ημιχρόνου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Περιβολίου – ΚΡΟΝΟΣ 0 – 0 Σκορ Α΄ ημιχρόνου
Στο γήπεδο Περιβολίου μόλις έληξε το Α΄ ημίχρονο του τοπικού ντέρμπι. Αναγέννηση – Κρόνος  0 – 0 κάτω από δυνατή βροχή. Ο Κρόνος έχει την υπεροχή και δεν αξιοποίηση τις ευκαιρίες που είχε με Ασπιώτη στο 28΄, Κυριζάκη στο 31΄και Παπαστεργίου στο 42΄. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με μακρινό σουτ στο 40΄Διαιτητής Κ. Γιούργας. Πολύς κόσμος, αλλά όχι ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο, λόγω βροχής.