Με 4άρα ο Αστέρας Πετριτή στην κορυφή!

Με 4άρα ο Αστέρας Πετριτή στην κορυφή

Μετά από ένα πρώτο μέτριο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβασε ρυθμούς και πέτυχε μια μεγάλη νίκη επί του αξιόμαχου ΑΟ Παξών που τον ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Κρόνο.

Στο γήπεδο του Πετριτή, στον χθεσινό (Κυριακή 26/11) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ένα εξαιρετικό γκολ του Ρούση στο 33΄που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Αστέρα. Στις καθυστερήσεις του Α΄ ημιχρόνου ο Πελάης ισοφάρισε σε 1 – 1 δίνοντας ψυχολογική ώθηση για την ανατροπή. Σε αυτό το διάστημα ο Μάμαλος στο 37΄είδε τη μπάλα να βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι μετά από το πλασέ που επιχείρησε αξιοποιώντας τη σέντρα του Πελάη. Επίσης ο Κατσαρός είχε μια καλή φάση για γκολ.

Στο Β΄ ημίχρονο, νωρίς – νωρίς, στο 55΄ο Π. Λέσσης σέντραρε και ο Μάμαλος έγραψε το 2 – 1. Ο ίδιος παίκτης στο 66΄αξιοποίησε πέναλτι που σφύριξε ο Κολυτάς σε ανατροπή του Δ. Ίσερη από τον τερματοφύλακα του ΑΟΠ. Χατ τρίκ για τον Μάμαλο στο 76΄που εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Δ. Ίσερη διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 1. Δ. Ίσερης, Μάμαλος, Πελάης από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, αφού ο τερματοφύλακας του ΑΟΠ πραγματοποίησε σωτήριες αποκρούσεις.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ (Γ. Χονδρογιάννης): Ριγανάς, Καλούδης, Π. Λέσσης, Πολύζος, Α. Μηνάς, Ι. Λέσσης, Δ. Ίσερης, Μάμαλος, Κατσαρός, Πελάης, Α. Ίσερης. Έπαιξαν και οι: Καββαδίας, Βλ. Κουρτέσης, Αργυροκαστρίτης, Ν. Μηνάς.

ΑΟ ΠΑΞΩΝ: Εκκρεμεί

Το ευχαριστώ του ΑΣΤΕΡΑ

Σε σχετική ανακοίνωση το ΔΣ του Αστέρα αναφέρει μεταξύ άλλων:
Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο της ομάδας που αψήφισε τις άσχημες καιρικές συνθήκες και στήριξε την ομάδα μας σε ένα ακόμη παιχνίδι. Ευχόμαστε στην ομάδα των Παξών καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Οι ευχές των  piranhas

Οι οργανωμένοι του Πετριτή σε ανακοίνωσή τους εύχονται περαστικά στον Δ. Ίσερη.

"Να ευχηθούμε στον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας Ίσερη Δημήτρη να ξεπεράσει σύντομα τον τραυματισμό του στο έερι που υπέστη ύστερα από σύγκρουση με αντίπαλο παίκτη!"