Άνετη νίκη του Θιναλιακού με 5 – 1 την Αναγέννηση

Η Αναγέννηση προηγήθηκε σστο 5΄αλλά οι γηπεδούχοι  μέσα σε πέντε λεπτά (30΄- 35’) ανέτρεψαν το δε βάρος του σκορ (2-1) και τελικά έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη με 5-1.

Μπήκε πολύ καλά η Αναγέννηση στον αγώνα και ο κανονιέρης της  Γιάννης Μίτσουλης στο 5΄άνοιξε το σκορ. Ο Θιναλιακός στη συνέχεια ανέβηκε, πίεσε έχασε ευκαιρίες και ισοφάρισε στο30΄ με τον Καρακίζη.
Ο Φονσέκα στο 35΄την ανατροπή διαμορφώνοντας το 2 – 1.
Ο Γ. Μίαρης (Καρσελά) πριν τα γκολ των γηπεδούχων είχε ευκαιρία για το 0 – 2, αλλά δεν την αξιοιποίησε. Ο Φονσέκα με πέναλτι που αμφισβήτησαν οι Περιβολιάτες  στπο 43΄πέτυχε το 3 – 1 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου.
Στο Β΄ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνε΄χισαν να έχουν την υπεροχή που καρποφόρησε στο 68' με αυτογκόλ, και στο 80' με τον Αγγελή, να διαμορφώνει το τελικό 5 – 1. Απείλησε η Αναγέννηση με φάουλ του Γ. Μίτσουλη που πέρασε άουτ και την επικίνδυνη σέντρα του Ν. Μίαρη που δεν εκμεταλλεύτηκε κάποιος επιθετικός.

Ο πρόεδρος της Αναγέννησης μέσω του www.argyrades.gr εκφράζει τις ευχαριστίες του προς τον Θιναλιακό για τη φιλοξενία και εύχεται καλή συνέχεια.