6Χ6 ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου 2 – 0 τον Κεραυνό Δραγωτινών 2-0

Συνεχίζει την εκπληκτική πορεία ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου. Χθες, Σάββατο 11/11 στο γήπεδο του Πετριτή επικράτησε δίκαια στο τοπικό ντέρμπι με τον συνονόματό του των Δραγωτινών με 2 – 0. Σε ένα τοπικό ντέρμπι με πολύ πάθος, δυνατές μονομαχίες, κακές καιρικές συνθήκες, αλλά και νευρικότητα.

Οι παίκτες του Κ. Καλούδη μπήκαν δυνατά τον αγώνα και πίεσαν, κυρίως, με στημένες φάσεις. Στο 12’  από σέντρα του Κ. Ρέβη, ο Θρ. Καλούδης έπιασε ωραία κεφαλιά, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων. Στο 33’  μετά από πολύ καλή ενέργεια του Θρ. Καλούδη και εύστοχη σέντρα από δεξιά, ο Ν. Δημουλής πλασέ στην κίνηση, πέτυχε ένα ωραίο γκολ διαμορφώνοντας  το 1-0. Στο 43’ ο Θρασύβουλος συνδυάστηκε με τον Χαντάι, αλλά το δυνατό σουτ έδιωξε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ. Στο επόμενο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαντάι, ο Χ. Μίαρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, μετά από κεφαλιά. Από Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με ένα μακρινό φάουλ που πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ν. Ρέβη.

Στο 68΄ ο Χαντάι με έξοχη εκτέλεση κόρνερ, πέτυχε το 2- 0 με την μπάλα να ακουμπάει και σε αμυντικό των φιλοξενούμενων. Στο 82΄ σε φάση διαρκείας, ο Τάσσης έκανε την κεφαλιά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, καθώς αμυντικός των φιλοξενουμένων απομάκρυνε πριν η μπάλα περάσει την η γραμμή. Στο 90΄, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που δε δόθηκε στον Α. Μίαρη. Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Ν. Ρέβης με διπλή απόκρουση κράτησε το 2 – 0.

Διαιτησία: Καββαδίας, Γκιόκας, Γαστεράτος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Κουρτέσης, Χ. Μίαρης, Τρ. Ρέβης, Καββαδίας, Βλαχόπουλος, Χαντάι, Ν. Δημουλής, Ν. Δημουλής, Καλούδης Θρ.φγξυ Λαβράνος , Α. Μίαρης, Τάσσης, Α. Δημουλής

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ: (Σπ. Βλαχόπουλος) Χρ. Μπασιά, Ι. Βλαχόπουλος, Κουλούρης, Ι. Βλάσσης, Γ. Μπασιά, Α. Βλάσσης, Δ. Παπαβλασόπουλος, Καστρινός, Κουρής, Γ. Παπαβλασόπουλος. Έπαιξαν και οι: Π. Βλάσσης, Γ. Βλάσσης, Πλασκασοβίτης