Στη Λεωφόρο των νικών συνεχίζει ο Κεραυνός Αγίου Νικολάου 2 – 0 τον Ατρόμητο Άφρας (Φωτορεπορτάζ)

Άλλη μια σημαντική νίκη, τη 10η σε 11 αγώνες πέτυχε ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου, χθες, Τετάρτη 6/12, στο γήπεδο του Πετριτή συνεχίζοντας στη λεωφόρο των νικών και εδραιώθηκε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Επικράτησε του σκληροτράχηλου Ατρόμητου Άφρας με 2 – 0.

Οι παίκτες του Κ. Καλούδη μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό και πίεσαν μέχρι το τέλος, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να υποχρεωθούν σε παθητικό ρόλο, χωρίς μία τελική σε όλο τον αγώνα.

Ο Τάσσης στα πρώτα λεπτά στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι από πλεονεκτική θέση και στη συνέχεια ο Θρ. Καλούδης από πλάγια σουτάρει άουτ. Ακολούθησαν δύο σουτ του Χαντάι και κεφαλιά του Καλούδη που όμως δενέφεραν το γκολ. Τελικά το γκολ ήρθε στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλούδη (1-0) που κέρδισε ο Χαντάι.

Πριν βγει το ημίχρονο ο Κεραυνός είχε μια κεφαλιά του Καλούδη επικίνδυνη. Στη συνέχεια μετά από σουτ του Χαντάι και απόκρουση του τερματοφύλακα ο Καλούδης πατάει τη μπάλα στο Λαβράνο, αλλά το σουτ του σε κενό τέρμα σταμάτησε σε αμυντικό.
Στο δεύτερο οι παίκτες του Κεραυνού επιδίωξαν ένα γρήγορο γκολγια να διασφαλίσουν τη νίκη τους. Έτσι συνέχισαν να πιέζουν και να απειλούν με Χαντάι και Τάσση, αλλά οι τελικές τους δεν έβρισκαν στόχο.

Το γκολ τελικά ήρθε στο 60' με κοντινό πλασέ του Καλούδη (2-0) που τσίμπησε τη μπάλα ανάμεσα από δύο αμυντικούς έπειτα από κεφαλιά του Τάσση.
Μέχρι το τέλος ο Κεραυνός δημιούργησε επικίνδυνες φάσεις με Χαντάι, Ν. Δημουλή και Χ. Μηνά, αλλά βρήκαν απέναντί τους τον πολύ καλό τερματοφύλακα του Ατρομήτου.

Διαιτησία: Βλάσσης, Μυρίλλας, Μίχος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Κουρτέσης, Ν. Ρέβης, Α. Δημουλής, Καββαδίας, Ν. Μηνάς, Λαβράνος, Χαντάι, Τάσσης, Καλούδης. Έπαιξαν και οι: Χ. Μίαρης, Α. Μίαρης, Χ. Μηνάς, Ν. Δημουλής

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ : (Ν. Αραβανής) Κ. Ιωαννίδης, Μαρκοσιάν, Άνθης, Παρασκευάς, Κοσκινάς, Θ. Ιωαννίδης, Μπασιάς, Ραψομανίκης, Σπόζιτος, Ρίγγας, Μικάλεφ. Έπαιξαν και οι: Κάτρης, Δουλής