Ασταμάτητη η Αναγέννηση 3 -1 τον Αστέρα Λιαπάδων εκτός

Ασταμάτητη η Αναγέννηση μετά τη μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου ΕΠΣΚ πέτυχε την Τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Και τι νίκη! Τον πολύ ισχυρό φέτος Αστέρα Λιαπάδων με χατ τρικ του μεγάλου κανονιέρη της του Γιάννη Μίτσουλη που έχει κάνει τους Περιβολιάτες να παραμιλούν.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα χάνοντας εντυπωσιακή ευκαιρία. Στο 40΄ο Στέλιος Μίαρης έδωσε ωραία τη μπάλα στον Μίτσουλη που πλάσαρε και έγραψε το 0 -1. Στο 42΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1 – 1 και έτσι έληξε το Α΄ημίχρονο.

Στο Β΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν, είχαν ευκαιρίες, αλλά ατσαλωμένοι οι παίκτες του Μπάμπη Κοκκινίδη έβγαιναν επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις. Ο Στ. Μίαρης στο 70΄έκλεψε τη μπάλα από τον τερματοφύλακα και σέρβιρε στον Μίτσουλη που διαμόρφωσε το 1 – 2. Στο 80΄πάλι ο Μίτσουλης έγραψε το 1 – 3 προσφέροντας τα μέγιστα στη μεγάλη νίκη της Αναγέννησης.