Έξι κεραυνοί στους Λύκους! (4 ΦΩΤΟ)

Ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου δε δυσκολεύτηκε χθες Σάββατο 2/12 να πετύχει μια ακόμα νίκη, την 9η σε 10 αγώνες νίκη στο γήπεδο της Κασσιόπης επί του ΑΟ Λύκοι Νησακίου.

Μια νίκη με το ευρύ σκορ 6 – 1 που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας – έστω και με αγώνα περισσότερο – μμε 27 βαθμούς. Και μάλιστα με την … ατμομηχανή της ομάδας, τον Θρασύβουλο σε ακινησία, αφού ο προπονητής - δεν επιβεβαιώνονται οι φήμες για κλήση του σε … απολογία από το ΔΣ - τον έθεσε εκτός ενδεκάδας και στον πάγκο!

Από την αρχή αγώνα φάνηκε ότι ο Κεραυνός θα είχε εύκολο απόγευμα, αφού άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Λαβράνο (1-0) έπειτα από μπαλιά του Α. Μίαρη. Στη συνέχεια είχε αρκετές τελικές με τους Χαντάι, Τάσση και Ν. Δημουλή.

Στο 22' ο Τάσσης έκανε το 2-0 με πλασέ έπειτα από ασίστ του Βλαχόπουλου. Δέκα λεπτά αργότερα ξανά ο Τάσσης, αφού συνεργάστηκε άψογα με το Χαντάι σκόραρε (3-0) με σουτ έξω από την περιοχή και 3 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου έκανε το χατ-τρικ με κεφαλιά (4-0) μετά από σέντρα του Α. Μίαρη.

Το 4 – 0 λειτούργησε χαλαρωτικά, αλλά οι ευκαιρίες απέναντι στους φιλότιμους, αλλά αδύνατους «Λύκους», δεν έλειψαν με τους Λαβράνο, Χαντάι και Βλαχόπουλο να απειλούν συνεχώς.

Περίπου στο 60' ωραία επίθεση από δεξιά ο Α. Δημουλής γυρίζει μια μπαλιά στο Χαντάι, ο οποίος με  κοντρόλ και σουτ στην κίνηση πριν η μπάλα σκάσει κάτω ζωγράφισε το 5-0.
Στο 70' ξανά ο Χαντάι βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και σημάδεψε σωστά για το 6-0.

Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να μειώσουν σε 6-1 στο 88' με κοντινό πλασέ.

Ο διαιτητής Μυρισκλάβος και οι βοηθοί του δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα.

ΑΟ ΛΥΚΟΙ ΝΗΣΑΚΙΟΥ: Εκκρεμεί

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Κουρτέσης, Ν. Ρέβης, Α. Μίαρης, Βλαχόπουλος, Ν. Μηνάς, Λαβράνος, Ν. Δημουλής, Χαντάι, Τάσσης. Έπαιξαν και οι : Κοντζιάλης, Ν. Δημουλής, Χ. Μηνάς, Χ. Μίαρης

ΦΩΤΟ: apskeravnosagiounikolaou.blogspot.gr