Απίστευτη ανατροπή και νίκη του ΑΟ Βασιλατίκων!

Απίστευτη ανατροπή και πολύ μεγάλη, παλικαρίσια,  νίκη για τους μάγκες του Α. Γελέκα. Σήμερα, Τετάρτη 6/12 στο Περιβόλι ο ΑΟΒ φιλοξένησε τον ιστορικό ΠΑΟΚορακιάνας. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την μέτρια εμφάνιση και τα σοβαρά λάθη του ΑΟΒ και προηγήθηκαν με 2 – 0 στο Α΄ ημίχρονο.

Το Β' ημίχρονο όλα άλλαξαν, οι παίκτες του ΑΟΒ πιο επιθετικοί, έπαιξαν  δυνατά και με πάθος, έκλεισαν τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο , και έτσι ήρθαν οι φάσεις και τα γκολ , το 1-2 στο 57΄με τον Αρσένη με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Τίκου.

Στη συνέχεια χάθηκαν πολλές κλασικές ευκαιρίες από τον ΑΟΒ που είχε δοκάρι με ωραίο φάουλ του Μίκη Κουτρούλη, ώσπου στο 84' με ωραία γυριστή κεφαλιά του Γερ. Μίαρη διαμορφώθηκε το 2  - 2. Το καλύτερο ήρθε στο 93, ' όταν έγινε ολική ανατροπή και 3-2 με κεφαλιά του Μάκη του Σαμοίλη!