Εύκολη τεσσάρα ο ΑΟ Βασιλατίκων στη Θύελλα

Εύκολη νίκη με τεσσάρα για τον ΑΟΒ που όμως δεν συνδυάστηκε και με καλή εμφάνιση, σήμερα, Κυριακή στο γήπεδο Περιβολίου, απέναντι στην αδύνατη Θύελλα. Αυτό που μένει είναι η νίκη και οι τρεις βαθμοί για τον ΑΟΒ που ισοβαθμεί στην 5η θέση με τον Ατρόμητο Άφρας. Ο ΑΟΒ είχε τον έλεγχο και την υπεροχή, χωρίς να κινδυνέψει και έχασε σημαντικές ευκαιρίες.

Ο Κουτρούλης  διαμόρφωσε το 1-0 στο 30' με διαγώνιο συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Λίγο πριν ο Σαμοϊλης έχασε ευκαιρία για να ανοίξει αυτός το σκορ.

Το 2-0 έγινε δέκα λεπτά αργότερα με ωραίο πλασέ του Κάντα μέσα από την περιοχή.  Με αυτό το σκορ έληξε το Α' ημίχρονο, αφού ο Σ. Μαράι έχασε μια ακόμα ευκαιρία.

Στο 55' γίνεται το 3-0 με ωραία ατομική ενέργεια του Τ. Μαράι που από θέση μέσα αριστερά πέρασε δύο αντιπάλους και πλάσαρε τον τερματοφύλακα. Αργότερα ο Σ. Μαράι από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, αφού πρόλαβε αμυντικός των φιλοξενουμένων και απέκρουσε.

Ο Μοναστηριώτης, αφού πρώτα έχασε ευκαιρία εξ επαφής να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, στη συνέχεια με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή  στο 75' διαμόρφωσε το τελικό 4-0 δίνοντας μεγάλες διαστάσεις στη νίκη του ΑΟΒ.
Διαιτησία: Μίαρης, Δημητράς, Χρ. Καρρά.