Ποδαρικό με νίκη ο ΑΟ Βασιλατίκων εκτός του ΑΟ Συναράδων (3 – 1)

Ποδαρικό για τη νέα χρονιά με νίκη για τον ΑΟΒ, αφού στο τελευταίο παιγνίδι του Α΄ γύρου νίκησε την ομάδα των Συναράδων με 3-1 στο γήπεδο τις ΕΠΣ Κέρκυρας στο Κανόνι σήμερα (Τετάρτη 3/1). Μια δίακιη νίκη για τον ΑΟΒ που είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ένας νεοφερμένος ο Λειτούργης Χ. οποίος στη πρώτη του εμφάνιση πέτυχε χατ τρικ και έδωσε τη νίκη στον ΑΟΒ με ανατροπή αφού στο Α' ημίχρονο χάναμε 1-0.

Το 1-0 έγινε στο 6' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αργυρού, το 1-1 στο 60' με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από παράλληλη σέντρα του Μπότση , το 1-2 πάλι με πλασέ αυτή τη φορά μετά από παράλληλη του Μηνά από δεξιά για να κλείσει το σκορ στο 90' με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Μοναστηριώτης.

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με 9, λόγω ελλείψεων  στη συνέχεια με 10 και από την αρχή του Β΄ημιχρόνου με 11

ΑΟ ΣΥΝΑΡΑΔΩΝ: Αρμένης, Μπαλής, Μουμούρης, Σεντελές, Σότε, Αργυρός, Μαζαράκης, Γραμμένος, Δαλιέτος, Μπόχαλης, Sela

ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ:Maraj F, Πλασκασοβίτης Α.(Ρίζος), Γιαννούλης (Σαμοίλης), Κουλούρης, Κουτρούλης, Λειτούργης, Μηνάς, Maraj T(Μπότσης), Κάντας (Μίαρης), Maraj S, Μοναστηριώτης