ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Οι Αγώνες του Σαββατοκύριακου στην ΕΠΣΚ & οι βαθμολογίες


Οι Αγώνες του Σαββατοκύριακου στην ΕΠΣΚ & οι βαθμολογίες

Σάββατο 20/1-15.00
Α1
Αχιλλέας Νυμφών-Κανάλια
Ηρακλής Αγ. Δέκα-Ομόνοια
Α΄
ΑΕ Φαιάκων-Όλυμπος
Αστέρας Μωραϊτίκων-Μέγας Αλέξανδρος
Κάβος-Ατρόμητος Στρογγυλής
Corfu FC-Μπενίτσες
Β΄
Κεραυνός Αγ. Νικολάου-Βασιλάτικα
Δίας Κασσιόπης-Ηρακλής Σφακερών

Κυριακή 21/1
 15.00
Α1
Οδυσσέας Αυλιωτών-Κρόνος
Αναγέννηση Περιβολίου-ΟΦΑΜ
Αστέρας Πετριτή-Κοντόκαλι
Αστέρας Λιαπάδων-Ολυμπιάδα
 13.00
Θιναλιακός-Παξοί

Βαθμολογία
Κρόνος                              35
ΟΦΑΜ                                32
Θιναλιακός                         32
Αστέρας Πετριτή               29
Οδυσσέας                           25
Αστέρας  Λιαπάδων            24
Αχιλλέας                              21
Ολυμπιάδα                         19
Αναγ. Περιβολίου               18
Κοντόκαλι                           13
ΑΟ Παξοί                             13
ΑΕ Καναλίων                      6
Ομόνοια                              4
Ηρακ. Αγ. Δέκα                   1
*Αναγέννηση, Παξοί έχουν 1 ματς λιγότερο
**Ολυμπιάδα και Αχιλλέας έχουν -2 β. από πέρσι.



Α΄
Αστέρας Σπαρτύλα-Κένταυρος Αρίλλα
Βολίδα-Ποσειδών Βιταλάδων
Αυγερινός Βαλανειού-Εθνικός Περουλάδων/Σιδ.

Βαθμολογία
ΑΟ Κάβος                                            34
Βολίδα                                                  33
Ατρόμητος Στρογγυλής                        30
Αυγερινός Βαλανειού                           26
ΑΕ Φαιάκων                                        21
Όλυμπος                                              20
Κένταυρος Αρίλλα                               19
ΑΠΣ Μπενίτσες                                   19
Μ. Αλέξανδρος                                    18
Αστέρας Μωραΐτικων                          17
Αστέρας Σπαρτύλα                              17
Εθνικός Περουλάδων                          10
Ποσειδώνας Βιταλάδων                       08
Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC                        02
**Ο Αυγερινός Βαλανειού ξεκίνησε με -5 βαθμούς.


Β΄

11.00
Φαιάξ-Ατρόμητος Άφρας
Βέλος-Θύελλα
Αετός Αγ. Αθανασίου-Λύκοι
Κεραυνός Δραγωτινών-ΠΑΟΚ
Κεραυνός Ποταμού-Νέος Όλυμπος

Βαθμολογία
Νέος Όλυμπος 2017       42
Κεραυνός Αγ. Νικολαου  39
Βέλος                             30
Δίας Κασσιόπης             28
Ηρακλής Σφακερών       28
Ατρόμητος Άφρας           25
ΑΟ Βασιλάτικα                25
ΠΑΟΚ                             24
Κεραυνός Δραγωτινών   21
Κεραυνός Ποταμού        19
Φαίαξ Μαραθιά              13
Σιναράδες                       11
Αετός Αγ. Αθανασίου      07
Λύκοι                               03
Θύελλα                            -5

* Η Θύελλα έχει τιμωρηθεί με -6 βαθμούς κι ο Δίας Κασσιόπης με -5