Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης 4 – 0 Τελικό Σκορ – Επεισόδια

Με ένα ακόμα γκολ των γηπεδούχων στο 75’ διαμορφώθηκε το τελικό 4 – 0. Ένας αγώνας που σημαδεύτηκε από επεισόδια φιλάθλων των δυο ομάδων, ύστερα από προκλήσεις των γηπεδούχων. Πολλά παράπονα οι φιλοξενούμενοι από τη φιλοξενία των γηπεδούχων με εξαίρεση τρία - τέσσερα μέλη της Διοίκησης που προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πνεύματα. Παράπονα και από τη στάση της αστυνομίας και φυσικά της διαιτησίας. Αγωνιστικά και παρά τις δυσκολίες του αγωνιστικού χώρου η ΑΕΛ στο Β΄ημίχρονο είχε 2 – 3 καλές φάσεις, κυρίως, με τον Τσέβα – γκολ!

Αναμένεται ανακοίνωση – καταγγελία της ΑΕΛ τις επόμενες ώρες.

Προηγούμενη ανάρτηση

Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης 3 – 0 Σκορ Α΄Ημιχρόνου – Σφαγιαστική διαιτησία

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Γ. Μάντζιου και του Θ. Μωυσιάδη έχει η ΑΕΛ που διαμαρτύρεται και για τα δυο πρώτα γκολ που δέχτηκε στο διάστημα 20΄ έως 27΄ ως οφ σάιντ. Διαμαρτυρίες και για μη αποβολή του σκόρερ του 1 – ο που έδειξε τα γεννητικά του όργανα στους φιλάθλους της ΑΕΛ. Το 3 – 0 στο 45+.

Με καθυστέρηση ξεκίνησε το Β΄ημίχρονο, αφού οι παράγοντες της ΑΕΛ σκέφτονταν ακόμα και το ενδεχόμενο της αποχώρησης.