Πώς αποκλείστηκε η Αναγέννηση από τη Βολίδα - ΦΩΤΟ

Πώς αποκλείστηκε η Αναγέννηση από τη Βολίδα

Όλα πήγαν στραβά για την Αναγέννηση από τον πρώτο αγώνα που έχασε με 1 -0  και έτσι σήμερα, Τετάρτη 14/2 στο γήπεδο Καστελλάνων, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, αποκλείστηκε μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα με 1 – 1.

Ο Ν. Σπίνουλας για τους γηπεδούχους μετά το πρώτο μισάωρο, πέτυχε ένα έξοχο γκολ με σουτ έξω από την περιοχή γράφοντας το 1 - 0.

Η Αναγέννηση στο μεγαλύτερο διάστημα και κυρίως στο Β΄ ημίχρονο είχε τον έλεγχο, χωρίς, όμως, η απόδοσή της να είναι καλή και να δημιουργεί ευκαιρίες. Ζήτησε και ένα πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, ενώ διαμαρτύρεται για τις καθυστερήσεις στο τέλος του αγώνα που δεν κράτησε ο διαιτητής Θ. Βλάσσης. Απείλησε με του Στ. Μίαρη σε δυο φάσεις, μία ανά ημίχρονο και ισοφάρισε στο 84΄με τον Κ. Βάσσιο με σουτ έξω από την περιοχή.

Η Βολίδα δίκαια πήρε την ισοπαλία και την πρόκριση στον τελικό έχοντας και δυο καλές φάσεις με τον «Ζίκο».