Αγχωτική νίκη ΑΟ Βασιλατίκων επί Αετού Αγ. Αθανασίου με 3 – 2

Με τέτοια μέτρια εμφάνιση ο ΑΟΒ που ήταν τομεγάλο φαβορί, πάλι καλά που πήρε και το τρίποντο της νίκης με γκολ του Κάντα στο 80΄σήμερα, Κυριακή 4/3 στο γήπεδο Περιβολίου.

Είχε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα, αλλά απειλούσε, κυρίως, με μακρινά σουτ, χωρίς πολλές και μεγάλες ευκαιρίες. Και στην άμυνα τα πράγματα χειρότερα. Δυο – τρεις φα΄σεις από στημένα οι φιλοξενούμενοι δυο γκολ που πρόσθεσαν πολύ άγχος.

Στο 15΄ο Κουτρούλης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο Ρίζος γράφοντας το 1 – 0. Στο 25΄ο Κάντας αξιοποίησε τη σέντρα του Βάρελη στέλνοντας τη μπάλα για δεύετερη φορά στα δίχτυα. Όλα έδειχναν εύκολή νίκη του ΑΟΒ, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν τις αντιρρήσεις τους. Στο 35΄μπήκαν γερά για να διεκδικήσουν κάτι καλό, όταν ο Λεουτσάκος αξιοποίησε ιδανικά την εκτέλεση φάουλ έξα από την περιοχή και πλάγια μειώνοντας σε 2 – 1 που ήταν και τοσκορ του Α΄ημιχρόνου.

Στο ίδιο τέμπο και το Β΄ημίχρονο. Στο 70΄ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους, όταν ο Σ. Μαρτίνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2 – 2. Στο 80΄και ενώ τα περιθώρια στένευαν ο Μηνάς με καφαλιά μετά από σέντρα του Μηνά έγραψε το τελικό 3 – 2. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το δοκάρι του Κουτρούλη με σουτ μέσα από την περιοχή στο 88΄.

Διαιτησία: Μαργαρίτης, Ζιώτης, Μπρέλλιας

ΑΟ Βασιλατίκων(Α. Γελέκας) Χιουσάι, . Πλασκασοβίτης, Ρίζος Α. Κουλούρης, Αλμπάν, Μηνάς, Κάντας, Τ. Μαράι, Κουτρούλης, Σ. Μαράι, Βάρελης. Έπαιξαν και οι: Μαγγιώρος, Μπότσης

ΑΕΤΟΣ Αγ. Αθανασίου: Κοντός, Κ. Ψαρράς, Βιτουλαδίτης, Ρουτσάκος, Ν. Αυλωνίτης, Σ. Μαρτίνης, Κορωνάκης, Μουζακίτης, Λ. Μαρτίνης, Χ. Ψαρράς, Κροκίδης. Έπαιξαν και οι: Βασιλάκης, Σ. Αυλωνίτης