Κρόνος – Αχιλλέας Νυμφών 4 – 0 Τελικό

Κρόνος – Αχιλλέας Νυμφών 4 – 0  Τελικό

Δυο βήματα πριν από την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική με τεσσάρα ο Κρόνος. Μεταμορφωμένος στο Β΄ ημίχρονο πέτυχε τέσσερα γκολ με τους Μεσημέρη (50΄), Μπονέρη (57΄), Κονισπολιάτη, (60΄) και Βλάσση (Γαμπρό) στο 65΄. Καταιγιστικός, αφού είχε ευκαιρίες και δυο δοκάρια με τους Μπονέρη και Βλάσση (Γαμπρό).

Η σύνθεση του Κρόνου: (Ρ. Μπολάνο) Τσάμης, Μεσημέρης, Ανυφαντής, Κ. Γραικός, Πετρόγιαννης, Γραμμένος, Στρατηγός, Κονισπολιάτης, Κοιλιάρας, Παπαστεργίου, Καραγιάννης. Έπαιξαν και οι: Πουλημένος, Βλάσσης (Γαμπρός), Α. Γραικός.

Προηγούμενη ανάρτηση

Κρόνος - Αχιλλέας Νυμφών 0 – 0 Σκορ   Α΄ ημιχρόνου

Μόλις έληξε το Α ημίχρονο στο Περιβόλι με σκορ 0 – 0. Μέτριος ο Κρόνος έχει και φλύαρη υπεροχή απέναντι σε έναν δυνατό Αχιλλέα που είχε την ευκαιρία στο 20΄ μετά από σοβαρό λάθος στην άμυνα του Κρόνου να ανοίξει το σκορ. Επίσης οι φιλοξενούμενοι είχαν έμμεσο στο 44΄, αλλά έστειλαν την μπάλα πάνω στο τείχος.
Ο Μπονέρης πήρε τη θέση του τραυματία Παπαστεργίου.