Με 4άρα έλαμψε ο Αστέρας Πετριτή!

Πολύ καλός ο Αστέρας, κυρίως, στο Β΄ ημίχρονο, χθες Κυριακή 4/3 στο γήπεδο Πετριτή,  πέτυχε μια μεγάλη νίκη επί του ισχυρού Οδυσσέα Αυλιωτών με  4- 0. Πρωταγωνιστής ο Γαρδικιώτης που πέτυχε χατ τρίκ, ενώ καλές εντυπώσεις άφησαν για μαια ακόμα φορά οι νεαροί Πολ. Καλησπεράτης και Βλάσης Κουρτέσης που έχει αναδείξει ο Γιάννης   Χονδρογιάννης δίνοντάς τους πολλές ευκαιρίες.

Ο Γαρδικιώτης στο 40΄εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Οδυσσέα και έγραψε το 1 – 0. Ο Φλο (Κ. Μουζακίτης) στη συνέχεια είχε δοκάρι. Ακόμα πιο βελτιωμένος ο Αστέρας και πιο αποτελεσματικός στο Β΄ημίχρονο πέτυχε τρια γκολ. Στο 50΄ο Μυρίλλας το 2 – 0 για να πάρει τη σκυτάλη ο Γαρδικιώτης σημειώνοντας άλλα δυο γκολ στο 60΄με πλασέ και στο 69΄με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 0, ενώ χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες.
Διαιτησία: Τόμπρος, Ανδριώτης, Χειμαριός

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Γ. Χονδρογιάννης) Ριγανάς, Γραμμένος, Α. Ίσερης, Πολύζος, Καββαδίας, Μυρίλλας, Δ. Ίσερης, Πελάης, Γαρδικιώτης, Γεωργοπάλης, Κωνσταντόπουλος,. Έπαιξαν και οι: Καλούδης, Π. Καλησπεράτης, Βλ. Κουρτέσης, Π. Λέσσης

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ: Εκκρεμεί