Κυκλώνας .. Μίτσουλης: Τρία γκολ σε έξι λεπτά!

Από τα ακραία καιρικά φαινόμενα του Σαββάτου στα …ακραία ποδοσφαιρικά φαινόμενα με τον κυκλώνα Μίτσουλη στο Κανόνι να σαρώνει και να φέρνει τα πάνω – κάτω με τρία γκολ σε έξι λεπτά με αποτέλεσμα η Αναγέννηση να παίρνει μια ακόμα νίκη, αφού ήδη έχει εξασφαλίσει την παραμονή. Στόχος του προπονητή Μάκη Κουλούρη να ανέβει η ομάδα σε ακόμα πιο ψηλές θέσεις και να πάρουν ευκαιρίες οι νεότεροι ποδοσφαιριστές.

Μέτριο το Α΄ ημίχρονο, χωρίς μεγάλες φάσεις. Μια άτυχη στιγμή του Α. Βάσσιου με αυτογκόλ και η φιλότιμη ΑΕ Καναλίων παίρνει προβάδισμα. Το 1 – 0 ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου. Αφού ο Α. Σουλάνης είχε δοκάρι, ενώ οι Γ. Μίαρης, Μίτσουλης, Χρ. Νικομάνης και Βάρθης δεν μπόρεσαν να πετύχουν γκολ σε φάσεις κοντά στα καρέ της ΑΕ Καναλίων. Οι γηπεδούχοι με ένα μακρινό φάουλ … ανάγκασαν τον Β. Νάο να διώξει σε κόρνερ.

Πολύ βελτιωμένη η Αναγέννηση στο Β΄ ημιίχρονο. Είχε ακόμα ένα δοκάρι με τον Βάρθη. Ασπιώτης και Βάρθης από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσαν να πετύχουν γκολ. Ο χρόνος κυλούσε και η απειλή της ήττας πάνω από τα κεφάλια των ανθρώπων της Αναγέννησης. Ώσπου ξέσπασε ο τυφώνας Μίτσουλης και σε έξι λεπτά από το 81΄έως το 87΄πέτυχε χατ τρίκ. Ίσως να είναι και ρεκόρ για το βιβλίο Γκίνες! Και τα τρία με πλασέ μέσα από την περιοχή. Ενδιάμεσα από το  δεύτερο και τρίτο … κατάφερε να χάσει και ένα τετ α τετ! 1 – 3 δια … ποδός Μίτσουλη! Συνολικός απολογισμός για τον Killer των Περιβολιατών 26 γκολ και στην κορυφή των κανονιέρηδων!

Διαιτησία: Ξηρομερίτης, Βλάσσης, Μπρέλλιας

ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ: (Ν. Καμμένος) Ραρής, Κοκόσης, Τσιλιμπάρης, Σπάτουλας, Ριστάνης, Κασίμης, Γουτίδης, Δημητριάδης, Δήμου, Μελίδης, Μεχίλης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Περιβολίου (Μ. Κουλούρης) Β. Νάος, Γ. Μίαρης, Α. Βάσσιος, Βάρθης, Στ. Μίαρης, Α. Σουλάνης, Χρ. Νικομάνης, Θ. Μίαρης, Π. Νικομάνης, Γ. Μίαρης, Μίτσουλης. Έπαιξαν και οι: Ασπιώτης, Κ. Βάσσιος, Γερ. Μίαρης, Αργυρόπουλος