Φινάλε με ήττα για την ΑΕ Λευκίμμης 1-0 από τη Δόξα Κρανούλας

Με ήττα στα Γιάννενα από τη Δόξα Κρανούλας αποχαιρέτησε τη φετινή σεζόν η ΑΕ Λευκίμμης ολοκληρώνοντας μια επιτυχημένη χρονιά. Μια χρονιά που πέτυχε τον στόχο της παραμονής και κατά διαστήματα φλέρταρε ακόμα και με την πρώτη θέση, ενώ πέτυχε και έξι σημαντικές εκτός έδρας νίκες. Συνολικός απολογισμός 41 βαθμοί, 12 νίκες, 5 ισοπαλίες και 7 ήττεςkai 6η θέση! Με τον φίλαθλο κόσμο της ΑΕΛ να κερδίζει τις εντυπώσεις τόσο εντός, όσο και κυρίς εκτός έδρας!

Καλή εμφάνιση για την αποδεκατισμένη ΑΕΛ, κυρίως στο Α΄ημίχρονο που έληξε με σκορ 0 – 0 κάτω από δυνατή βροχή. Οι αμυντικές γραμμές των δυο ομάδων κράτησαν μακριά από τις εστίες τους του αντίπαλους επιθετικούς. Ελαφρά υπεροχή των γηπεδούχων, χωρίς επικίνδυνες φάσεις.

Πιο δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι στο Β΄ ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 63΄με ένα φαλτσαριστή σέντρα σουτ και με τη βοήθεια της τύχης. Για την ΑΕΛ ο Σαμουλίδης στο 72΄έχασε την ευκαιρία σε κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ να ισοφαρίσει. Ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα δεν πρόλαβε με προβολή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Εκκρεμεί

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ: Κόρμπας, Βούλγαρης, Ηλίας, Φωτιάς, Στε΄ρεφ, Σαμουηλίδης, Βλάχος, Χατζηδημητρίου, Αναστασιάδης (Ντέκο), Μαζιώτης, Τσεβανέδης. Έπαιξαν και οι: Λεπενιώτης, Τρεπεκλής, Γαστεράτος, Κάντας

Pρωταθλητής του 3ου ομίλου αναδείχτηκε ο Τηλυκράτης, ενώ, οι ομάδες που υποβιβάζονται είναι οι ΑΕΠ Καραγιαννίων, Εθνικός Φιλιππιάδας, Σκουφάς Κομποτίου, Πανλευκάδιος, Αστέρας Παραποτάμου και Καστοριά.