Νίκη του ΑΟ Βασιλατίκων με 3 -2 τη Θύελλα εκτός!

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Σήμερα, Σάββατο 21/4  ο ΑΟ Βασιλατίκων επικράτησε εκτός έδρας της Θύελλας με 3 – 2.
Οι παίκτες του Α. Γελέκα μπήκαν δυνατά στον αγώνα και είχαν την υπεροχή. Στο 30΄ο Μπάστας έγραψε το 0 – 1 και μετά από πέντε λεπτά ο Κάντας διαμόρφωσε το 0 – 2. Οι νεαροί παίκτες της Θύελλας κατάφεραν να μειώσουν σε 1 – 2 πριν από τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου. Κλασικές ευκαιρίες δεν έγιναν. Και οι δυο ομάδες απείλησαν με κάποια μακρινά σουτ.

Στο Β΄ ημίχρονο, στο 65΄οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2 – 2. Όμως ο Μπότσης στο 75΄πέτυχε το νικητήριο γκολ του ΑΟΒ. Σ. Μαράι και Μπότσης έχασαν καλές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους.

Διαιτησία: Διαβάτης, Γιώτης, Σερίφης

ΘΥΕΛΛΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: (Αμανατίδης) Μ. Ζωχιός, Χανδρινός, Σιμόνης, Γιούργας, Κορώνιας, Κουτσομηνάς, Σπιτιέρης, Γκίρνης, Δημητρίου, Κωνστάντης, Ταουσίδης. Έπαιξαν και οι: Μ. Ζωχιός, Μέριανος

ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ: (Α. Γελέκας) Βλαχόπουλος, Ρίζος, Πλασκασοβίτης, Κουτρούλης, Γιαννούλης, Μυρίλλας, Τ. Μαράι, Κάντας, Ανδρονικόπουλος, Σ. Μαράι, Μπάστας. Έπαιξε και ο Μπότσης.