Κεραυνός Αγ. Νικολάου – Φαίαξ 4 – 0

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Στα … χαρτιά ήταν τοπικό ντέρμπι, γιατί φέτος ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου ήταν πρωταγωνιστής στην Β΄ΕΠΣΚ και κέρδισε επάξια την άνοδο στην Α΄ κατηγορία, ενώ του στέρησαν κάτι παραπάνω. Από την άλλη ο Φαίαξ στηριζόταν σε νεαρούς παίκτες έχοντας άλλους στόχους. Στον σημερινό, Κυριακή 15/4,  αγώνα στο γήπεδο Πετριτή ο Κεραυνός με τρία γκολ που πέτυχε στο πρώτο δεκάλεπτο του Β΄ ημιχρόνου με πρωταγωνιστή τον Χαντάι που σημείωσε χατ τρικ επικράτησε με 4 – 0.

Και όμως την πρώτη ευκαιρία του αγώνα έχασε ο Φαίαξ με τον Αρ. Νικομάνη στο 25΄που από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 35 ΄ ο Χαντάι πέτυχε το 1 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου.
Φορτσάτοι οι παίκτες του Κ. Καλούδη μπήκαν στο Β΄ ημίχρονο και μέχρι το 55΄με δυο γκολ του Χαντάι και ένα του Θρασύβουλου διαμόρφωσαν το τελικό 4 – 0.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Ν. Δημουλής, Ε. Καλούδης, Χ. Μίαρης, Καββαδίας, Τάσσης, Α. Μίαρης, Χ. Μηνάς, Θρ. Καλούδης, Χαντάι. Έπαιξαν και οι : Α. Δημουλής, Τρ. Ρέβης, Ρικάς, Βλαχόπουλος

ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ: (Σπ. Νικομάνης) Τούρκος, Αντ. Νικομάνης, Τσέκας, Χριστοφ. Νικομάνης, Σπ. Νικομάνης, Σπ. Νικομάνης, Αρ. Νικομάνης, Ραυτόπουλος, Ι. Νικομάνης, Α. Νικομάνης, Κ. Γκίνης. Έπαιξαν και οι: Στ. Νικομάνης, Κ. Νικομάνης, Ρώσσης