Πικρή ήττα του Κεραυνού Αγ. Νικολάου από τον Ατρόμητο Άφρας

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Αντίο στο κυνήγι του τίτλου της Β΄ΕΠΣΚ από τον Κεραυν’ό Αγ. Νικολάου μετά τη σημερινή, Κυριακή ¼, ήττα στο Κοντόκαλι από τον δυνατό Ατρόμητο Άφρας. Μέτρια εμφάνιση του Κεραυνού στο Α΄ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να προηγούνται με 1 – 0 με μακρινό, περίπου από τη σέντρα, σουτ του Α. Ρίγγα. Σε αυτό το διάστημα ο Κεραυνός απείλησε μόνο με τον Χαντάι στο 20΄με απευθείας εκτέλεση φαόυλ.

Στο Β΄ ημίχρονο βελτιώθηκε ο Κεραυνός πίεσε και στο 65΄ισοφάρισε σε 1 – 1 με πλασέ του Τάσση μέσα από την περιοχή. Έχασε πολύ καλή ευκαιρία με τον Χ. Μίαρη στο 70΄που προ κενής εστίας μετά από κόρνερ του Χαντάι έστειλε την μπάλα άουτ. Τον μιμήθηκε ο Χ. Μηνάς στο 74΄. Στο 81΄ο Κ. Ρέβης έκανε επικίνδυνη σέντρα σουτ, αλλά ο γκολκήπερ των γηπεδούχων απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 88΄με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Α. Ρίγγας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 1 και δίνοντας μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ: Εκκρεμεί

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Κ. Ρέβης, Ν. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Κουρτέσης, Χ. Μίαρης, Τάσσης, Α. Μίαρης, Χ. Μηνάς, Θρ. Καλούδης, Χαντάι. Έπαιξαν και οι: Ν. Δημουλής, Ν. Δημουλής, Ρικάς