Βαριά ήττα του ΑΟ Βασιλατίκων από τον ΠΑΟΚ

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Βαριά ήττα  του ΑΟ Βασιλατίκων από τον ΠΑΟΚ

Με πολλές ελλείψεις, με μόλις 12 παίκτες, παρουσιάστηκε στο γήπεδο των Παλαιοκαστριτών σήμερα, Κυριακή 1/4, ο ΑΟ Βασιλατίκων και γνώρισε βαριά ήττα με 6 – 1 από τον δυνατό και ιστορικό ΠΑΟ Κορακιάνας. Για τους γηπεδούχους από δυο γκολ πέτυχαν οι Σπίγγος και Ζερβόπουλος και από ένα ο Λ. Αγάθος. Στο Α΄ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με 3 – 0.

Στο Β΄ ημίχρονο και μετά το 5 – 0 ο Κάντας μείωσε σε 5 – 1 στο 75΄με πλασέ μέσα από την περιοχή. Γιαννούλης και Κουτρούλης έχασαν καλές ευκαιρίες για γκολ.

Διαιτησία: Κορακιανίτης, Κοσκινάς, Δημητράς.

ΠΑΟ ΚΟΡΑΚΙΑΝΑΣ: Ι. Καλούδης, Κουλουρίδης, Σπίγγος, Νίνος, Σαμοϊλης, Σαββανής, Αλεξίου, Μεταλληνός, Ζερβόπουλος, Νίκας, Α. Αγάθος. Έπαιξαν και οι: Β. Καλούδης, Σμυρής, Λ. Αγάθος.

ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ: (Α. Γελέκας) Ε. Πλασκασοβίτης, Φ. Μαράι, Α. Πλασκασοβίτης, Ανδρονικόπουλος, Γιαννούλης, Κουρής, Κάντας, Τ. Μαράι, Κουτρούλης, Σ. Μαράι, Βάρελης. Έπαιξε και ο Καστρινός