Φιλική νίκη του Αστέρα Πετριτή 2 – 1 επί της ΑΕ Λευκίμμης

Πολύ καλός ο Αστέρας, κυρίως, στο Α΄ημίχρονο που πέτυχε και τα δυο γκολ επικράτησε σήμερα στον φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο Πετριτή με 2 – 1 επί της ΑΕΛ δείχνοντας ότι θα πρωταγωνιστήσει στην Α1. Ο Μάμαλος στο 15΄και ο Δ. Ίσερης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 25΄διαμόρφωσαν το 2 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου.

Στο Β΄ ημίχρονο η φιλόδοξη φέτος ΑΕ Λευκίμμης μπήκε πιο δυνατά. Μείωσε με αυτογκόλ του Καρρά στο 50΄, πίεσε, χωρίς να κάνει τις μεγάλες ευκαιρίες. Εξαίρεση το έξοχα εκτελεσμένο φάουλ του Κιοσσέ στο 75΄με τη μπάλα να τραντάζει το δοκάρι της εστίας του Αστέρα.

Φυσικά και οι δυο ομάδες δοκίμασαν πάρα πολλούς παίχτες, αφού σε τέτοια παιχνίδια το σκορ δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.