Ισόπαλο 2 – 2 το ντέρμπι Αστέρα – Αναγέννησης

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Δυνατό το τοπικό ντέρμπι το απόγευμα του Σαββάτου 20/10 στο γήπεδο Πετριτή, όπου ο τοπικός Αστέρας και η Αναγέννηση Περιβολίου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2 – 2 προσφέροντας γκολ και θέαμα.

Δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι και στο 5΄με κεφαλιά ο Δ. Στούπας αξιοποίησε τη σέντρα του Ιωακειμίδη γράφοντας το 1 – 0.
Στο 20΄ο κανονιέρης της Αναγέννησης Ι. Μίτσουλης με απευθείας φάουλ ισοφαρίζει σε 1 – 1 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου.

Στο Β ΄ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53΄ο Μίτσουλης ζευγαρώνει τα τέρματά του διαμορφώνοντας το 1 – 2, αφού έκλεψε τη μπάλα από τον Καρρά, κέρδισε τη κόντρα από τον Φωτιά και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Μάμαλος στο 77΄αξιοποίησε την εξαιρετική πάσα του Δ. Ασπιώτη που είχε περάσει προηγουμένως δυο αντιπάλους και έγραψε το τελικό 2- 2.

Από το 70΄και μετά ο Αστέρας πίεσε και έχασε ευκαιρίες με Σιμτσάκη, Μάμαλο που βρέθηκε τετ α τετ και Φωτιά με κεφαλιά στο 90΄. Οι Περιβολιάτες διαμαρτύρονται για το φάουλ που χρεώθηκε στον Σκούφο στο 85΄σε μια καλή φάση.
Στο 96΄δοκάρι για τους γηπεδούχους σε κεφαλιά του Δ. Ασπιώτη.

Διαιτησία: Κάντας, Α. Βλάσσης, Μιχαλάς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Φ. Τάντης) Πισσιάνης, Ιωακειμίδης, Α. Ίσερης, Φωτιάς, Μάμαλος, Καρράς, Μουρεχίδης, Χρ. Γεωργοπάλης, Δ. Ασπιώτης, Δ. Στούπας, Κούμπους. Έπαιξαν και οι: Σιμτσάκης, Ν. Γεωργοπάλης, Γαρδικιώτης, Πολύζος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ: (Γ. Κουρής) Β. Νάος, Γιαννακόπουλος, Βλάσσης, Βάρθης, Σουλάνης, Π. Νικομάνης, Στ. Μίαρης, Μαραβελάκης, Μίτσουλης, Σκούφος, Γ. Μίαρης (Καρσελά). Έπαιξαν και οι: Κ. Μίαρης, Θ. Μίαρης.