Ήττα στις … λεπτομέρειες του Κεραυνού Αγίου Νικαλάου από τον δυνατό Νέο 2017

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι σήμερα, Σάββατο 13/10 στο γήπεδο του Πετριτή ο Κεραυνός ηττήθηκε από τον δυνατό ΝΈΟ 2017 με 1 – 0.
Όλα κρίθηκαν στο 39΄και ενώ ο Κεραυνός εκτελούσε φάουλ, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την κακή εκτέλεση βγήκαν στην κόντρα επίθεση και με τον Ίμερη διαμόρφωσαν το τελικό 0 – 1 παίρνοντας μια υπερπολύτιμη νίκη.

Στο 15΄ο Ε. Καλούδης από θέση τετ α τετ έχασε κλασική ευκαιρία στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Στο 20΄οι  φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Μπορτς. Ο Ν. Μίαρης στο 25΄εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, αλλά πλάσαρε άουτ. Με τη λήξη του Α΄ημιχρόνου ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με τον Καββαδία που προ κενής εστίας σούταρε άουτ μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Καλησπεράτης. Λίγο πριν, στο 35΄ο Νέος είχε δοκάρι με τον Σιούτη.

Πιο προσεχτικοί στην άμυνα στο Β΄ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να κρατήσουν τη νίκη. Έλειψαν οι μεγάλες φάσεις. Εξαίρεση ένα πολύ καλά εκτελεσμένο φάουλ του Καλησπεράτη.

Διαιτησία: Βλάσσης, Μιχαλάς, Μίαρης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Κ. Καλούδης) Τσουκιάς, Ν. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Χ. Μίαρης, Τάσσης, Μαράι, Ν. Μίαρης, Καββαδίας, Θρ. Καλούδης, Καλησπεράτης, Χ. Μηνάς. Έπαιξαν και οι: Ν. Δημουλής, Κ. Ρέβης, Κουλούρης, Α.Μίαρης
ΝΕΟΣ 2017: (Σπ. Βλάχος) Ραψομανίκης, Μελίδης, Μπορτς, Σουριανός, Καποδίστριας, Λουλές, Ίμερης, Παππάς, Σιούτης, Μπούας, Λέσσης. Έπαιξαν και οι: Καρβούνης, Κοκοδήμας, Κασίμης