5σφαιρος ΑΟ Βασιλατίκων με 3χ3

Με καρέ του Βλάσση και συνολικά 5 γκολ στο Β΄ ημίχρονο ο ΑΟΒ πέτυχε την τρίτη του νίκη σε τρεις αγώνες και προελαύνει. Στο γήπεδο Περιβολίου ο φιλοξενούμενος Ηρακλής Σφακερών χθες, Σάββατο 20/10, έχασε το ρόπαλό του και δε δυσκόλεψε τον ΑΟΒ που είχε την πρωτοβουλία και τον έλεγχο ακόμα και στο άσφαιρο Α΄ ημίχρονο. Είχε ο ΑΟΒ στο 10΄πολύ καλή ευκαιρία με τον Σπ. Κάντα που από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 49΄ο Βλάσσης άνοιξε τον χορό των γκολ γράφοντας το 1 – 0. Στο 56΄ο Σπύρος Κάντας το 2 – 0. Από εκεί και πέρα ο Βλάσσης πήρε το όπλο του στο 65΄, στο 83΄και στο 85΄διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.

ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΩΝ (Λειτούργης), Χυσάι, Ν. Κουλούρης, Σπ. Νικομάνης, Αρσ. Κουλούρης, Γ. Κάντας, Άλμπαν, Κόσσια, Λειτούργης, Βλάσσης, Σπ. Κάντας, Πλασκασοβίτης. Άπαιξαν και οι: Ν. Μίαρης, Κ. Νικομάνης, Σαμοϊλης.
Δεν διατίθεται αυτόματο εναλλακτικό κείμενο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ: (Λαγός) Καμόνας, Ν. Κακαβάκης, Κ. Κακαβάκης, Λαγός, Μεταλληνός, Μπάνος, Ασπιώτης, Μέρα, Μαρίτσας, Κώτσης, Γιαννάκης. Έπαιξαν και οι: Ρίζος, Μιχαλάς.