Κεραυνός Αγίου Νικολάου νίκη εκτός επί του Εθνικού Π/Σ

Στο 91΄ο Θρασύβουλος πάσαρε εξαιρετικά στον Τάσση που με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1 -2 και βοηθώντας τον Κεραυνό να αποδράσει από τις Καρουσάδες. Στο γήπεδο Καρουσάδων, χθες, Σάββατο 21/10 διεξήχθη ένας ενδιαφέρων αγώνας μεταξύ του Εθνικού Περουλάδων/Σιδαρίου και του Κεραυνού Αγίου Νικολάου.
Ο Θρασύβουλος Καλούδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 17΄γράφοντας το 0 – 1 που ήταν και το σκορ του Α΄ημιχρόνου.
Δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι στο Β΄ ημίχρονο και είχαν δοκάρι με τον Χαλκιά στο 47΄, έχασαν ευκαιρία με τον Σελλά και πέτυχαν την ισοφάριση με τον Χισένι στο 77΄. Στο τελευταίο διάστημα του αγώνα ο Κεραυνός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και δίκαια έφτασε στη νίκη. Πριν από το νικητήριο γκολ του Τάσση στις καθυστερήσεις ο Νίκος Μίαρης έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Μηλιώτη να κάνει εξαιρετική απόκρουση.
Διαιτησία: Δράμπαλος, Μπρέλας, Δημητράς
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ/ΣΙΔΑΡΙΟΥ (Αλαμάνος) Στ. Μηλιώτης, Κούφαλης, Γκεντές, Σκέμπρης, Α. Μηλιώτης, Λεοντίτσης, Λέζο, Μπούκας, Κοντογιώργης, Σελλάς, Χισένι. Έπαιξαν και οι: Χαλικιάς, Κανταρέλης
ΚΕΡΑΥΝΟς ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Κ. Καλούδης) Τσουκιάς, Ν. Δημουλής, Ν. Ρέβης, Ε. Καλούδης, Χ. Μίαρης, Τάσσης, Καλησπεράτης, Καββαδίας, Θρ. Καλούδης, Μαράι, Μηνάς. Έπαιξαν και οι: Ν. Μίαρης, Α. Μίαρης, Κουλούρης