Αστέρας Λιαπάδων – Αναγέννηση 5 – 3 – Καυστική ανακοίνωση της Αναγέννησης

Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι μεταξύ του γηπεδούχου Αστέρα Λιαπάδων και Αναγέννησης Περιβολίου οι φίλαθλοι απόλαυσαν σήμερα, Σάββατο 10/11, ωραίο ποδόσφαιρο με οκτώ γκολ! Όμως η τριάδα Νικόπουλου Βραδή, Ζουρτουμίδη άφησε και τις δυο ομάδες με πολλά παράπονα. Ειδικότερα η Αναγέννηση για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική εκφράζει με ανακοίνωσή της έντονα παράπονα.

Ο κανονιέρης της Αναγέννησης Μίτσουλης ήταν για μια ακόμα φορά ο μεγάλος πρωταγωνιστής πετυχαίνοντας χατ τρικ, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα. Μόλις στο 10΄άνοιξε το σκορ διαμορφώνοντας το 0 – 1. Οι Περιβολιάτες διαμαρτύρονται έντονα για οφ σάιντ που υπέδειξε ο επόπτης Βραδής σε μια φάση επικίνδυνη που μπορούσαν να πετύχουν το 0 – 2, αλλά και για ένα πέναλτι πάνω στον Μίτσουλη.

Η ομάδα του Σ. Σιδερόπουλου αντέδρασε και κατά διαστήματα έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο. Ο Μεταλληνός στο 20΄ισοφάρισε σε 1 – 1. Ο Γκερέκος έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2 – 1 στο 30΄. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι που δε δόθηκε πάνω στον Γκερέκο από τον διαιτητή Νικόπουλο για το 3 – 1. Το Α΄ ημίχρονο έληξε 2 – 1.

Στο Β΄ ημίχρονο μπήκαν καλύτερα οι φιλοξενούμενοι και ο Μίτσουλης στο 50΄εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Αστέρα και ισοφάρισε σε 2 – 2. Στο 60΄ο Μποζίκης διαμορφώνει το 3 – 2 και ο Γκερέκος στο 70΄το 4 – 2.

Ο Ν. Κατσαρός στο 80’ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 5 – 2. Λίγα λεπτά πριν από τη λήξη, στο 85΄ο Μίτσουλης πετυχαίνει το τρίτο προσωπικό γκολ γράφοντας το τελικό 5 – 3. Αμέσως μετά αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κολυτάς. Ντεμπούτο για τον 15χρονο Λευκιμμιάτη των γηπεδούχων που έδειξε καλά στοιχεία, όπως και ο 16χρονος Κωστάντης.

Διαιτησία: Νικόπουλος, Βραδής, Ζουρτουμίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΙΑΠΑΔΩΝ: (Σ. Σιδερόπουλος) Κυριακίδης, Λευκιμμιάτης, Κωστάντης, Ν. Κατσαρός, Βραχλιώτης, Λέσι, Γκερέκος, Β. Κατσαρός, Μεταλληνός, Μποζίκης, Γουλής. Έπαιξαν και οι: Λουκανάρης, Κολυτάς, Κάνιας, Στ. Κατσαρός.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ: (Ι. Κουρής):Β. Νάος, Γιαννακόπουλος, Βλάσσης, Κ. Νάος, Νικομάνης, Σουλάνης, Μαραβελάκης, Στ. Μίαρης, Βάρθης, Σκούφος, Μίτσουλης. Έπαιξαν και οι: Κ. Μίαρης, Αρτ. Μίαρης, Θ. Μίαρης

Η Ανακοίνωση της Ανγέννησης

Την 2η ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας με το βαρύ 5-3 από την ομάδα των Λιαπάδων. Σκόρερ και των τριών τερμάτων μας ήταν ο Μίτσουλης Γιάννης.
Συγχαρητήρια στην ομάδα των Λιαπάδων και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία.

Υ.Γ Κύριοι διαιτητές και επόπτες σταματήστε κάθε αγωνιστική να είστε πρωταγωνιστές. Ευτυχώς σήμερα υπήρχε και κάμερα και θα δείτε την άψογη διαιτησία σας.
Κύριοι διαιτητές και επόπτες, λέτε ότι θέλετε σεβασμό. Τον σεβασμό τον κερδίζεις, δεν τον απαιτείς. Εμείς από την μεριά μας σας υποσχόμαστε ότι από δω και πέρα θα έχετε τον απέραντο σεβασμό μας.