Έγραψε Ιστορία ο Φαίαξ Μαραθιά – Θρίμαβος Αστέρα – 6άρα η ΑΕ Λευκίμμης

Έγραψε Ιστορία ο Φαάιξ Μαραθιά – Θρίμαβος Αστέρα – 6άρα η ΑΕ Λευκίμμης

Έγραψε Ιστορία ο Φαίαξ, η μοναδική ομάδα της Β΄ΕΠΣΚ που πέρασε στους «8» του κυπελλου ΕΠΣΚ πετώντας έξα από τον θεσμό τον Κάβο που αγωνίζεται στην Α1! Οι παίκτες του Σπ. Νικομάνη μετά την επική ανατροπή από 0 – 2 σε 3 – 2 ατην προηγούμενη φάση επί της ΑΕ Καναλίων πήραν σήμερα παλικαρίσια πρόκριση. Στο γήπεδο Περιβολίου ο κανονικός αγώνας και παράταση έληξαν με 1-1, με το Φαίακα να είναι πολύ πιο εύστοχος στη διαδικασία των πέναλτι, επικρατώντας με 3-0. Συνολικό σκορ 4 – 1!

Θρίαμβος για τον Αστέρα στο γήπεδο Πετριτή επί του κυπελλούχου και πρωτοπόρου Αστέρα με 3-0. Ο Ν. Γεωργοπάλης στο πρώτο ημίχρονο έκανε το 0-1 και στο δεύτερο ο Μάμαλος και ο Δ. Ίσερης διαμόρφωσαν το τελικό 0-3!

Η ΑΕ Λευκίμμης στο γήπεδό της δε δυσκολεύτηκε με την περυσινή φιναλίστ Βολίδα. Νίκησε με 6-0.