Νίκη και άνοδος στην τρίτη θέση για τον Κεραυνό Αγίου Νικολάου - 2 - 1 την Α.Ε. Καναλίων - ΒΙΝΤΕΟ

Αγώνα ενός ημιχρόνου  διεξήχθη την  Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου, αφού ο αγώνας που είχε ξεκινήσει την Κυριακή 2/12 είχε διακοπεί λόγω τραυματισμού του διαιτητή στο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.  Σε ένα ημίχρονο που είχε ευκαιρίες και δοκάρι με τον Θρασύβουλο ο Κεραυνός.

Μόλις στο 48' ο Κεραυνός προηγήθηκε μετά από εξαιρετική  εκτέλεση φάουλ του Καλησπεράτη. Οι γηπεδούχοι είχαν  ευκαιρίες με πιο κλασική στο 72΄με τον Θρ.  Καλούδη  που από πλεονεκτική θέση δεν καταφέρνει να σκοράρει. Στο 83' με τά από εκτέλεση κόρνερ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1 - 1.
Ο Θρασύβουλος στο 87' και στο 90' έχασε ευκαιρίες, αλλά πολύ κλασική ήταν  του  Χαντάι που από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να σκοράρει στο 88'.
Λύτρωση στο 91΄μετά από φάση διαρκείας και άψογο πλασέ του Χ. Μίαρη.
Αγχωτική....αλλά δίκαιη η νίκη...

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ:(Κ. Καλούδης ) Τσουκιάς, Ν. Δημουλής, Χ. Μίαρης.,Ν.  Ρέβης, Καλησπεράτης, Τάσσης, Μαράι, Α. Μίαρης , Χαντάι, Καλούδης, Κουλούρης, Έπαιξαν και οι: Ρικάς, Μηνάς, Ε. Καλούδης .

ΑΕ ΚΑΝΑΛΙΩΝ: Εκκρεμεί